Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Belediyenin Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasına Büyük Destek

Çanakkale Belediyesi olarak, 2007 yılından bu yana bitkisel atık yağların ayrı olarak toplanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Belediyenin Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasına Büyük Destek
Belediyenin Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyasına Büyük Destek Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1949 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇANAKKALE Belediyesi tarafından 2007 yılında başlatılan Bitkisel Atık Yağların ayrı olarak toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Kentte bitkisel atık yağların toplanması için çevre bilincinin oluşması ve geleceğe temiz bir dünya bırakma adına çeşitli etkinlikler ve eğitimler çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 2016 yılında bu kapsamda düzenlenen 10 etkinliğe 560 kişi katıldı. Eğitimler, kampanyalar ve duyurular neticesinde geçen yıl ev, işyeri ve okullardan toplamda 35 bin 838 kilo bitkisel atık yağ toplandı.

Bitkisel atık yağ toplama kampanyasına katılmak isteyenler tüm mahalle muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Barbaros, Esenler ve Troia Sosyal Yaşam Evleri ile tüm mahalle meclislerinde bulunan bitkisel atık yağ toplama varillerine yağlarını bırakabilecek.

Ayrıca kampanyaya katılacak vatandaşlardan, 0,5 litre bitkisel atık yağ getirene bulaşık süngeri veya kalem, 1 litre bitkisel atık yağ getirene sıvı sabun veya sıvı deterjan, 2 litre bitkisel atık yağ karşılığında önlük ve 5 litre bitkisel atık yağ için ise 1 litre sıvı yağ gibi teşvik amaçlı hediyeler verilecek.

çanakkale belediye destek bitkisel yağ
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..