anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

2017 yılı Kepez Güreş Ağa’lığı ihalesi iptal edildi. Ağalık el Değiştirdi...

2016 Yılı Kepez Güreşlerinde 2017 yılı Güreş Ağa’lığı için yapılan açık ihaleyi kazanan Kemal Durmaz’ın Ağa’lık için vermiş olduğu taahhütleri karşılamadığı için Ağa’lığı iptal edildi.

2017 yılı Kepez Güreş Ağa’lığı ihalesi iptal edildi. Ağalık el Değiştirdi...
2017 yılı Kepez Güreş Ağa’lığı ihalesi iptal edildi. Ağalık el Değiştirdi... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7196 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

49’ncu Kepez Güreşleri ile ilgili yaşanan gelişmeyi Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan; “Geçen yıl güreşlerde Ağa seçilen Kemal beyden kupayı geri aldık. Kemal bey vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmediği için encümen kararı ile ağalığını geri aldık. Bir önceki Güreş Ağa’mız olan Yahsem Kormaz bey ile oturup görüştük. Kendisi de daha önceden de Ağa’mızdı, güreşi de kendisi seviyor. Teklif ettik kendisi de kabul ettiler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

2015-2016 yılında Kepez Güreş Ağalığını yapan ve bu dönem de Ağalığı kabul eden Yahsem Korkmaz ise yaptığı açıklamada; 49.Kepez Güreş Ağalığını almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Korkmaz; “49’ncu Kepez Güreşleri’ni yapıyoruz. 4 yıl boyunca ağalık yapmıştım, işlerimizin yoğunluğu nedeniyle Kemer aldıktan sonra bırakmıştık. Bir başka arkadaşımız da ağalık yapsın istedik. O günde Ağalığı teslim ederken; ‘biz bir yere kadar Kepez Güreşlerini getirdik, daha iyisini yapmanızın bekliyoruz’ demiştik. Türkiye’de her yerde güreşlere katılarak Kepez Güreşlerini tanıtmaya gayret gösterdim ve bunda da başarılı olduğuma inanıyorum. Güreş sporunu seviyorum, görev tekrar tebliğ edilince; Başkanımızı da kıramadık. Tekrar 49’ncu Kepez Güreşlerinde Ağalık yapacağımdan dolayı mutluyum” dedi.

 

http://www.canakkaleaynalipazar.com/kepez-gureslerinin-agasi-degisti/11207/

kepez güreş ağası kupa çanakkale
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...