Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan Atatürk'e hakarete Anıtkabirli cevap

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu, bir TV kanalında Atatürk'e yönelik hakaretler üzerine Ankara'ya gidip, Anıtkabir'e ziyarette bulundu.

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan Atatürk'e hakarete Anıtkabirli cevap
ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan Atatürk'e hakarete Anıtkabirli cevap Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2268 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu, Atatürk'ün annesi ve manevi kızı ile tarihsel kişiliğine yönelik kamuoyunda tepki yaratan hakaretler üzerine anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Akademik danışmanlığını öğretim elemanı Gökhan Bayram'ın yaptığı topluluk, Anıtkabir'in yanı sıra ülkenin kurtuluşunu organize eden ilk Meclis, Cumhuriyeti ilan eden ikinci Meclis, Sakarya Şehitliği ve TBMM'ye ziyarette bulundu.

ÇOMÜ ile halk arasında köprü kurmak için çalışan, köylerde oyuncak ve kitaplar dağıtan, yaşlılara ve kadınlara yönelik sürekli etkinlikler düzenleyen, çok sayıda ve yoğun katılımlı eğitimler organize eden Halkla İlişkiler Topluluğu Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı. Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'ın katkılarıyla Atalarıyla buluşan gençler Cumhuriyete bağlılıklarını dile getirdi.

"BİZİ BURAYA GETİREN AŞK'TIR"

Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, "Hakaret edenlere duyduğumuz öfkeden daha çok yaşattığımız aşk bize kilometreler kat ettirmiştir. Yolculuğumuz ve ziyaretlerimiz büyük mücadele adına zihin tazelemedir. Gençler Atatürk'ün izinde ve Cumhuriyete bağlıdır. Düşündüğü gibi yaşamayan yaşadığını düşünür. Bilimsel ve tarihsel birikim üzerine sağlam bir inanç ve iradeyle yol alırız. Daha büyük işler için tarihimizden besleniriz" dedi.

"ATATÜRK'Ü SEVİYORUZ"

Topluluk Başkanı Batıhan Alay ise böylesine bir yolculuğa çıkmaktan onur duyduklarını, bu vesileyle milletin bağımsızlık mücadelesini ve milli egemenliğin geçirdiği aşamaları gördüklerini ifade etti. Başkan Alay, "Gördüklerimiz enerjimizi artırmıştır. Tarihimizin mücadelelerle dolu süreci bizi dinamo gibi doldurmuştur. Bundan sonra da sadece öğrenci olmayıp Çanakkale'ye ve ülkemize hizmetimizi daha büyük bir enerjiyle devam edecektir" dedi. Üniversitenin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ziyaretlerden büyük mutluluk duyduklarını, Atatürk'e yapılan hakaretleri kınadıklarını ifade ederek, kendilerine katkı sunanlara teşekkür etti.

SAKARYA ŞEHİTLİĞİNDE ÖZEL MESAJ

Halka İlişkiler Topluluğu Polatlı'da bulunan Sakarya Şehitleri'ni de ziyaret etti. Buradaki hatıra defterine grubun duygularını aktaran topluluk başkanı Alay, "Bizim ve vatanımızın bağımsız geleceği için gözünü bile kırpmadan mermileri göğüsleyen vatan toprağını düşmana teslim etmeyen ecdadımıza saygılar sunarız" yazdı. Grup ziyarette şehitler için de dua etti.

ÇANAKKALE, (DHA)

anıtkabir çanakkle çomü
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki