Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Haksız Suçlama Savcıdan Döndü

Eski rektör Ali Akdemir’in Feto Terör Örgütü üyesi olmakla suçladığı Gazeteci Murat Kıray hakkında savcılık iddiaları asılsız buldu…

Haksız Suçlama Savcıdan Döndü
Haksız Suçlama Savcıdan Döndü Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3953 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

FETÖ/PDY’nin Çanakkale, özellikle ÇOMÜ’deki yapılanması ile ilgili olarak yaptığı sayısız haberlerle dikkat çeken Gazeteci Murat Kıray, 2016 yılı Kasım ayı başında KOM Şubeye hakkında FETÖ’cü suçlaması ile ifade vermişti. Eski ÇOMÜ Rektörü Ali Akdemir’in Şikâyeti ile açılan soruşturma ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı, Gazeteci Murat Kıray’ın lehine ‘Kovuşturmaya Yer Olmadığı’ kararı verdi. FETÖ/PDY’nin ÇOMÜ’de yuvalanmasına sebep olan Akdemir’in iddiaları asılsız çıktı.

2007-2011 yılları arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ)’nde Rektörlük yapan Prof.Dr. Ali Akdemir, rektörlüğü döneminde yaptığı atamalar, aldığı kararlar ile bugün ‘Türkiye’de Paralel Yapının En Çok Yuvalandığı Üniversite’nin ÇOMÜ olmasında büyük sorumluluğu var. Rektörlük seçimleri adaylık başvurularının son gününde, Paralel Yapının Çanakkale’de en önde gelen isimlerinden Sedat Laçiner’in Profesörlüğünü onaylayarak Rektör olmasında büyük sorumluluğu bulunan kişi olarak Ali Akdemir Çanakkalelilerin ve ÇOMÜ Camiasının hafızasındaki yerini halen koruyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında ÇOMÜ’de bir konferansa katılmak için gelen Ali Akdemir, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne giderek, Çanakkale’de FETÖ/PDY hakkında, kamuoyunu bilinçlendirici ve uyarıcı haberlere imza atan Gazeteci Murat Kıray hakkında şok suçlamalarda bulunmuştu. Akdemir, Gazeteci Murat Kıray hakkında yaptığı suç duyurusunda Murat Kıray için ‘FETÖ’cü olmak, FETÖ/PYD üyelerine yardım etme’ iddialarında bulunmuştu.

“YAPTIĞIM HABERLER NEDENİYLE MALİ KAYITLARIM DEFALARCA KEZ İNCELENDİ”

7 Kasım 2017 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube’de ifade veren Gazeteci Murat Kıray hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu, Ali Akdemir ve sonrasında rektör seçilen Sedat Laçiner hakkında yaptığı haberlerin hepsinin somut olaylara ait haber niteliğinde olduğunu belirtti. Yaptığı haberler ile Sedat Laçiner hakkında eleştirel birçok habere imza attığına dikkat çeken Murat Kıray; “FETÖ/PDY’nın Çanakkale’deki organizasyonu hakkında yaptığım birçok haberler nedeniyle zaman zaman tehditlere maruz kaldım. FETÖ/PDY’nin ÇOMÜ ve özellikle Tıp Fakültesi’nde yapılan yolsuzluklar ile ilgili birçok haber yaptım. Yaptığım haberlerin hepsi somut bilgi ve belgelere dayalıdır. FETÖ/PDY’nin Çanakkale’deki yapısı hakkında yaptığım haberler nedeniyle sahibi olduğum Aynalı Pazar Gazetesinin mali kayıtları 6 defa incelemeden geçirilmiştir. Bu incelemelerin hepsinin de kasıtlı olarak yaptırıldığına inanıyorum. Bu süreç içerisinde FETÖ/PDY üyesi olmak suçlaması ile cezaevinde tutuklu bulunan Sedat Laçiner, onlarca kez hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulundu. Her suçlamasında da ya kovuşturmaya yer olmadığı yada beraat kararı çıkmıştır. Tüm yaptığım yayınlar ve uğradığım zararlar düşünüldüğünde Ali Akdemir’in üzerime attığı suçlamaların asılsız olduğu ortadadır. Yaptığım haberler incelenirse Sedat Laçiner ve onun etrafındaki bir kısım FETÖ/PDY üyesi kişilerle hareket etmemin düşünülemeyeceğini belirtiyorum” dedi.

FETÖCÜ SUÇLAMASINDA BULUNDU AMA KENDİ FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINDI!

Ali Akdemir’in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucuna Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı, Gazeteci Murat Kıray lehine ‘Kovuşturmaya yer Olmadığı Kararı’ verirken; Kıray’ı suçlayan Ali Akdemir FETÖ/PDY üyesi olma şüphesi nedeniyle gözaltına alınmıştı. 2016 yılı Kasım ayında Gazeteci Murat Kıray hakkında FETÖ/PDY üyesi olma suçlamasında bulunan Ali Akdemir, 14 Aralık 2016 tarihinde FETÖ/PDY üyesi olmak suçlamasıyla Kocaeli’nde gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim edilmişti. 14 Aralık 2016 tarihinde gözaltına alınan Ali Akdemir tam 6 gün süren sorgusunun ardından adliyeye sevk edilmişti. Çıkartıldığı duruşmada ifadesi alınan Ali Akdemir, daha sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

MURAT KIRAY İFTİRA DAVASI AÇIYOR

5 ay süren soruşturmanın sonuçlanmasının ardından Gazeteci Murat Kıray, hakkında asılsız iddialar ortaya atan Ali Akdemir’i dava edeceğini açıkladı. Kıray, “ Bu iddialar çok komikti. Fetöcülerin kimse adına anmazken bu yapıyı ÇOMÜ’de deşifre eden isimlerden biriydim.  ÇOMÜ’de FETÖ yapılanmasının hedefiydim. Birçok saldırıya uğradım. Sonra Fetocu olmak ile suçlandım. Hem de rektörlüğü döneminde yönetici yaptığı birçok kişinin FETÖ’den tutuklandığı bir kişi tarafından suçlandı. Fetö’dan tutuklu Sedat Laçiner’in Profesör olmasının altında imzası bulunan bir kişi beni Fetöcü olmakla suçladı. Sonra ilahi adalet yerini buldu bu suçlamalardan sonra kendisi Fetöcü olmaktan gözaltına alındı. Bugün biz bu iddialardan aklanmış durumdayız. Fakat Ali Akdemir henüz aklanamadı. Bu iftiraya karşı ceza davası ve tazminat davası açacağım. Yargı önünde hesap verecek” dedi.

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..