Advert

Çanakkale 1915 köprüsü, Lapseki ve Gelibolu da konut fiyatlarını artırdı

Temeli 18 Mart’ta atılan ve bittiğinde Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerini birbirine bağlayacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü (Çanakkale boğaz köprüsü), her iki bölgede de konut fiyatlarını artırdı.

Çanakkale 1915 köprüsü, Lapseki ve Gelibolu da konut fiyatlarını artırdı
Çanakkale 1915 köprüsü, Lapseki ve Gelibolu da konut fiyatlarını artırdı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5743 kez okundu.
Advert Advert

emeli 18 Mart’ta atılan ve bittiğinde Çanakkale’nin Lapseki ve Gelibolu ilçelerini birbirine bağlayacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü (Çanakkale boğaz köprüsü), her iki bölgede de konut fiyatlarını artırdı.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 mart ayı verilerine göre son üç senede Gelibolu ve Lapseki’deki satılık ve kiralık konut fiyatlarında artış görülüyor. Bölgedeki arsaların sayfa görüntülenme rakamları incelendiğinde ise son bir senede Gelibolu’da yüzde 47, Lapseki’de ise yüzde 54’lük artış söz konusu.


Satılık konutların satış fiyatı ise yüzde 55 artarak ortalama 183 bin 792 TL oldu. Lapseki’de ise üç senede kira fiyatlarında yüzde 54 artış oldu ve konutlar ortalama 577 TL’den kiralığa çıkarıldı. Satışa sunulan konutlardaki fiyat artışı ise yüzde 121 oranında gerçekleşti; konutlar ortalama 229 bin 514 TL’den satışa sunuldu.sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 mart ayı verilerine göre son üç senede Gelibolu’da kiralık konut fiyatları yüzde 71 arttı ve ortalama 721 TL oldu.

(Evrensel)

çanakkale köprü konut
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..