deja vue çanakkale
Advert
Advert

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 kişiye umut oldu!..

Bursa’da beyin kanaması sebebiyle beyin ölümü gerçekleşen 49 yaşındaki K.S., karaciğeri ve böbrekleri ile 3 kişiye umut oldu.

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 kişiye umut oldu!..
Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 kişiye umut oldu!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7675 kez okundu.
Advert Advert

Bursa'da 2 hafta önce baş ağrısı ile hastaneye başvuran K.S, yapılan tetkikler sonucunda beyin kanaması teşhisiyle Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilmesinin ardından hemen ameliyata alındı. Daha sonra yoğun bakım ünitesine alınan K.S.’nin yapılan tüm tıbbı müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.
Organ nakil koordinatörlerinin aile ile görüştüklerini ve organ bağışı hakkında aileye bilgi verdiklerini belirten Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar “Vefat eden hastanın yakınları yüce gönüllük göstererek organ bağışını kabul ettiler” dedi.

Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçilerek uygun olan hastaların tespit edilmesi için gerekli çalışmalar yapıldığını söyleyen Dr.Çınar, “Yapılan eşleştirmeler neticesinde hastanın bir böbreği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, diğer böbrek ve karaciğeri Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde organ bekleyen 3 hastaya uygun bulundu. Üstün davranışlarından dolayı aileye şükranlarımızı sunuyor,merhuma da Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

 

Sözcü

 

organ bağışı umut beyin ölümü çanakkale organ bağış
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1915 Çanakkale Köprüsü'nde geçiş ücreti belli oldu..
1915 Çanakkale Köprüsü'nde geçiş ücreti belli oldu..
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı