Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Ezine Peynirciler Derneği;Her peynir, Ezine peyniri değil

Ezine Peynirciler Derneği’nden ‘ezine’ uyarısı Her peynir, Ezine peyniri değil

Ezine Peynirciler Derneği;Her peynir, Ezine peyniri değil
Ezine Peynirciler Derneği;Her peynir, Ezine peyniri değil Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6592 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

İnek, koyun ve keçi sütlerinin karıştırılmasıyla elde edilen asırlık lezzet Ezine peynirinin gerçeğini tüketmek isteyenlere, teneke veya paketlerin üzerinde Ezine Peynirciler Derneği’nin “EPD” logosununu bulunup bulunmadığına dikkat etmeleri istendi.

Çanakkale’nin Ezine ilçesi Kaymakamı Ali Fuat Atik,  Ezine peynirinin dünya çapında bir marka olduğunu söyledi. Peynirin tadı, rengi ve üretim evreleriyle bu konumunu gerçek manada hak ettiğini vurgulayan Atik, “Biz de bu markanın hak ettiği değeri taşımaya devam etmesi için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Zaman zaman ilçemize gelen ziyaretçilerimiz, hakiki, orijinal Ezine peynirini yediklerinde dışarıda aynı isimle satılanların sahte olduğunu anlıyorlar. Gerçekten bu peynirin Ezine'den tedarik edilmesi gerektiğini anlıyorlar. Bu da tabi bizi mutlu ediyor” dedi.

Piyasada Ezine adı kullanılarak sahte peynirler satıldığını, bunun hem üreticiyi hem de tüketiciyi zarara uğrattığını belirten Atik, şöyle devam etti:  “Her peynir Ezine peyniri değildir. Üzerinde her Ezine peyniri yazan da bizim değildir. Bizim burada kurulu bulunan Ezine Peynirciler Derneği’nin akredite etmiş olduğu peynirler gerçek Ezine peyniridir. Bu peyniri almak isteyen yurdumuzun veya dünyanın değişik bölgelerindeki insanların dikkat etmesi gereken tek altın kural, ambalajların üzerinde EPD damgasının olmasıdır. Yoksa bir peynirin üzerine Ezine peyniri yazmasıyla olmuyor.”

Ahmet Ertan/Çanakkale 

Aydınlık.com.tr

ezine çanakkale peynir
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..