Advert

Bir Otomobilde 160 gram yeni nesil uyuşturucu skunk ele geçirildi...

jandarma ekiplerince Kontrol edilen bir otomobilde skunk adlı uyuşturucu madde ele geçirildi

Bir Otomobilde 160 gram yeni nesil uyuşturucu skunk ele geçirildi...
Bir Otomobilde 160 gram yeni nesil uyuşturucu skunk ele geçirildi... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7477 kez okundu.
Advert Advert

ÇANAKKALE'de kontrol edilen bir otomobilde skunk adlı uyuşturucu madde jandarma ekiplerince ele geçirildi. Olayla ilgili araçtaki 2 kişi gözaltına alındı. 
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri dün (cuma) akşam, İstanbul plakalı bir otomobilde uyuşturucu madde bulunduğu öğrenince harekete geçti. Takibe alınan otomobil, Erenköy-Ezine Karayolu'nda durduruldu. Yapılan aramada, araca gizlenmiş 160 gram skunk adlı uyuşturucu ele geçirildi. Otomobildeki 2 kişi ise jandarma tarafından gözaltına alındı. Zanlılar, sorgulanmak üzere jandarmaya götürüldü.

Yeni nesil zehir: Skunk!

Bu madde esrardan 20 kat daha zehirli olan SKUNK. 

ESRARDAN SKUNKA!

İngiltere'de laboratuvarlarda geliştirilen skunk, bu ülkeden dünyaya hızlı bir şekilde yayılıyor. Skunk, Türkiye'de ilk defa 2014 yılından düzenlenen bir operasyonla ele geçirildi. Skunk'ın tohumu, esrarın ham maddesi Hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesi sonucu geliştirildi. 

ORGANİK KANDIRMACASI

Zehir tacirlerinin skunk'ı pazarlamak için kullandıkları slogan "kimyevi değil, organik." Bonzai ve jamaika gibi uyuşturucular nedeniyle ölümlerin fazla olmasını avantaja çevirmek isteyen skunk satıcıları, "skunk organik olduğu için ölüm tehlikesi yok" diye uyuşturucu kullanıcılarını kandırıyor. 

Özellikle beyin üzerindeki etkisi çok ağır olan skunk, öldürücü etkisi olduğu gibi, birçok hastalığa da neden oluyor. 

MADDENİN ADI KOKARCADAN

Skunk isimli yeni uyuşturucu, bir çeşit cannabis (esrar) bitkisi. İngilizce "skunk" yani "kokarca" denmesindeki sebep ise bitkinin ağır kokusu.Hızla yayılan "skunk" diğer uyuşturucu maddelerine göre daha pahalı. 

İNGİLTERE'DE ÇOK YAYGIN

İngiltere'de yıllardır iklim sebebiyle esrarın hammadesi Hint Keneviri yetişmiyor. Laboratuvar ortamında geliştirilen skunk bu ülkede de yetiştiriliyor. "Skunk" İngiltere'de uyuşturucu pazarını

 

 

 

 

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..