Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çanakkalede Apartmanın asansörünü borç nedeniyle haczettiler!..

Çanakkale'de bir apartmanın asansörü, borç nedeniyle haczedildi. Asansör devre dışı kalınca, apartmanda yaşayan engelli ve yaşlı vatandaşlar mağdur oldu.

Çanakkalede Apartmanın asansörünü borç nedeniyle haczettiler!..
Çanakkalede Apartmanın asansörünü borç nedeniyle haczettiler!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 12106 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Çanakkalede bir asansör firması, Cevatpaşa Mh.Ziverbey Caddesi'ndeki 3 bloğu bulunan Lale Apartmanı'da yaşayan 7 kişinin  kendisine olan 56 bin lira borcu ödemedikleri için mahkemeye başvurdu. Uzun süren yargı sürecinin ardından, Çanakkale 2. İcra Dairesi haciz kararı verdi Karar sonrasında asansörler devre dışı bırakılınca Borcu olmayan olan site sakinleri mağdur oldu. Apartmanda yaşamını sürdüren bazı engelli ve yaşlı vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı mağduriyetlerinin giderilmesi için çağrıda bulunup yardım istediler

Apartman sakinlerinden yüzde 50 engeli bulunan 69 yaşındaki Halil Vehbi Akar, "Ben 1 buçuk sene evvel Almanya'dan Türkiye'ye geldim ve şuanda Türkiye'de yaşamaktayım. Fakat kiracısı bulunduğum evin asansörü 5 haftadır çalışmıyor Ben kendim bir kalp hastası olarak, bir astım hastası olarak ve bir şeker hastası olarak çok zor durumdayım dedi. Bir türlü bir yerlere ulaşamadım. Mecbur kalmadıkça aşağıya inemiyorum.. Astım hastalığım var. Şeker hastalığım var. 9 tane stent var. Artık hakikaten benim için zulüm oluyor" şeklinde konuştu.

Diğer bir apartman sakini 62 yaşındaki Nurten Akar, "Ben burayı kaloriferi ve asansörü var diye kiraladım. Şimdi asansörde sorunlar çıktı. Ben kalp hastasıyım, stent takıldı.ne yapacağımı şaşırdım dedi

Asansör firmasının avukatı Necdet Başaran yazılı olarak açıklama yaparak müvekkilinin de mağdur olduğunu söyledi. Yapılan yazılı açıklamada, "Müvekkilimiz asansör firması ile Lale Apt. Yönetimi, (apartman genel kurulunun kararına dayanarak) bundan üç buçuk yıl önce apartmanın üç adet asansörünün yenilenmesi için bir yazılı sözleşme yapmışlar. Müvekkil firma, yüklendiği işi zamanında, sözleşmeye ve teknik koşullarına uygun olarak yerine getirip asansörlerin kurulumunu yaparak işi teslim etmiş. İş bedelinin ödenmesi aşamasında apartmanda yönetim değişikliği olmuş. Şu an halen görevde olan yeni yönetici sanıyorum eski yönetim ile olan ihtilafından dolayı iş bedelini ödemeye yanaşmamış. Firma bize yazılı sözleşme ve tüm evraklarını vererek sorunun hukuki çözümünü talep etti. Aslında yasal görevimiz olmadığı halde yönetici ile telefon irtibatı kurarak hukuki yollara başvurmaya gerek bırakılmaksızın ödemenin yapılmasını istedik. Sonuç alamayınca mecburen icra takibi açtık. Ne yazık ki şikayet edilmek, basına verilmek gibi dolaylı tehditler almaya devam ediyoruz. Bir kısım daire sahipleri 'yönetimin bu işin bedellerini çok önceden topladığını fakat neden halen ödeme yapmadığını anlayamadıklarını, yönetici ile diyalog kuramadıklarını' beyan ediyorlar. Biz apartmanın iç işleyişini ve sorunları bilemeyiz. Görevimizi iyi niyetle ve yasalara uygun olarak yapmak durumundayız ve yapıyoruz. Amacımız kimseyi mağdur etmek değildir. Mağdur olan bizim müvekkillerimizdir. Umarım ödemeyi yaparak sorunun çözümünü sağlarlar" ifadelerine yer verildi.

çanakkale asansör haciz icra
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..