deja vue çanakkale
Advert
Advert

HKP Çanakkale 18 mart Zaferini Cumhuriyet Meydanı'na kutladı..

Halkın kurtuluş Partisi (HKP) 18 mart zaferini Çanakkale'de Cumhuriyet Meydanı'na gerçekleştirdikleri saygı duruşu ve yürüyüşle kutladı

HKP Çanakkale 18 mart  Zaferini Cumhuriyet Meydanı'na kutladı..
HKP Çanakkale 18 mart  Zaferini Cumhuriyet Meydanı'na kutladı.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3866 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen basın açıklaması İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Tacettin Çolak tarafından gerçekleştirdi.

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, tüm Çanakkale şehitlerine ve Mustafa Kemal’e çok şey borçlu olduğumuzu söyledi. Çolak, “Çanakkale Savaşı’nı kazanamayıp yenilseydik Sovyetler Birliği kurulmazdı. Halklar Sosyalizme tanışmazdı. Çanakkale Zaferi Tarihin akışını değiştiren muazzam bir zaferdir.” dedi.

Çolak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın dediği gibi; Çanakkale Zaferi, sadece bizim değil, tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir. Çanakkale Zaferi, Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın da ilhamıdır. Çanakkale Zaferi, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sunnisiyle, Kadınıyla Erkeğiyle,Yaşlısıyla, Genciyle tüm halkımızın kanı pahasına kazanılan, o güne kadar Tarihin gördüğü en büyük Haçlı donanmasını yenen ve Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın seyrini değiştirerek Tarihe ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’sözünü yazdıran ve bu büyük destanı yaratanların oluk oluk akan kanlarıyla kazanılan bir büyük zaferdir

“Çanakkale Zaferi, mazlum halkların emperyalizme karşı kazandığı mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, Emperyalizme karşı kazanılan mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, AB-D Emperyalistleri ve AKP'giller'e karşı mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, Yeni Sevr’e ve Büyük Ortadoğu Projesi’ne karşı mücadelenin adıdır.”

Basın açıklamasında sık sık, “Çanakkale Geçilmez, Geçilmeyecek” , “Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez” , “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm” sloganları atıldı.

Eylemimiz anıta çelenk koyduktan sonra alkış ve sloganlarla iskele meydanına yaptığımız yürüyüşle sona erdi. 

hkp 18 mart cumhuriyet meydanı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akciğer kanserinde önemli gelişme
Akciğer kanserinde önemli gelişme
Belediyenin öğrencilere elma dağıtmasına izin verilmedi
Belediyenin öğrencilere elma dağıtmasına izin verilmedi