newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Çanakkale’de ‘Hayır’ çalışması yapan 15 genç göz altına alındı ve 5 gün avukat yasağı getirildi.

Çanakkale’de ‘Hayır’ çalışması yapan 15 genç gözaltına alındı. Gözaltına alınanlara 5 gün avukat yasağı getirildi.

Çanakkale’de ‘Hayır’ çalışması yapan 15 genç göz altına alındı ve 5 gün avukat yasağı getirildi.
Çanakkale’de ‘Hayır’ çalışması yapan 15 genç göz altına alındı ve 5 gün avukat yasağı getirildi. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 19208 kez okundu.

Nisan ayında yapılacak olan referandum öncesi ülke çapında “Hayır” çalışması yapanlara yönelik baskılar artmaya devam ediyor.

13 Mart’ta Çanakkale’de Hayır çalışması yapan 15 gencin gözaltına alınmasının ardından avukatlarının yaptığı açıklamaya göre gözaltındaki gençlere 5 gün avukat yasağı ve 7 gün gözaltı süresi getirildi.

Avukatlar 5 günlük avukat yasağının bile başlı başına bir kötü muamele olduğunu, gençlerin arasında sağlık problemi olanların olduğunu hatta kalp sorunu olan bir gencin bulunduğunu ve bu nedenlerden dolayı avukat yasağı uygulaması karşısında yasal olarak itirazda bulunacaklarını bildirdi.

Gözaltına alınan gençlerin bir kısmının SGDF üyesi olması üzerine yazılı bir açıklama yapan SGDF; “Başkanlık Anayasası Referandumu yaklaşırken ‘Hayır’ çalışması yapanlara yönelik saldırılar artıyor. Hayır’ın ve SGDF’nin sesi susturulamaz. Gözaltılar serbest bırakılsın” dedi.

İçlerinde Çanakkale Kadın Dayanışmasından genç kadınların da yer aldığı gözaltılar hakkında açıklama yapan Çanakkale Kadın Dayanışması ise: “Gözaltılar tamamen bu gençler nezdinde ‘Hayır’ kampanyası yürüten tüm kesimlere bir göz dağıdır.

Aynı zamanda bu durumu ‘Hayır’ın en güçlü sesi olan kadınlara yönelik bir saldırı olarak değerlendiriyoruz ve gözaltıların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak-biliyomuydun.com

çanakkale gözaltı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tabancayla başına ateş ederek canına kıydı..
Tabancayla başına ateş ederek canına kıydı..
Hırsızlar duvarı delip kuyumcuyu soydu...
Hırsızlar duvarı delip kuyumcuyu soydu...