Advert

Çanakkale 5.Asliye Mahkemesi 'Hırsız katil Erdoğan' sloganını eleştiri olarak görerek beraat kararı verdi..

Çanakkale 5. Asliye Ceza Mahkemesi 'Hırsız katil Erdoğan'sloganını eleştiri sınırları kapsamında görerek tüm sanıklar için beraat kararı verdi...

Çanakkale 5.Asliye Mahkemesi 'Hırsız katil Erdoğan' sloganını eleştiri olarak görerek beraat kararı verdi..
Çanakkale 5.Asliye Mahkemesi 'Hırsız katil Erdoğan' sloganını eleştiri olarak görerek beraat kararı verdi.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 10688 kez okundu.
Advert Advert

Çanakkale 5. Asliye Ceza Mahkemesi "Hırsız katil Erdoğan" sloganını eleştiri sınırları kapsamında görerek tüm sanıklar için beraat kararı verdi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Anafartalar Kampüsünde 12 Nisan 2016'da Halkevleri Çanakkale Şube Başkanlığı'nın organize ettiği, Sosyalist Gençlik Derneği ve Demokratik Öğrenci Dernekleri Federasyonu'nun üyelerinden oluşan yaklaşık 40 kişilik grup Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etmişti.

Öğrenci topluluğu protesto sırasında “hırsız var, katil Erdoğan, hırsız Tayyip Erdoğan, hırsız var, katil var, zam, zulüm, işkence, işte AKP, her yer rüşvet, her yer hırsızlık, hırsızlar sarayda, yoksullar sokakta, yolsuzluklardan hesabı gençlik soracak, hırsızlara karşı omuz omuza, hırsız AKP üniversitelerden defol, Çanakkale faşizme mezar olacak” diye slogan attı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı da atılan sloganları, "kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edici boyutta" olduğunu belirterek ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilmesinin mümkün olmadığını dile getirdi. Bu kapsamda başsavcılık 16 öğrenci hakkında Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla iddianame hazırladı.

Sanık öğrencilerin tamamı, savunmalarını aynı şekilde yaparak, protestoya katıldıklarını, suç isnad edilen sloganları attıklarını ancak o sloganların suç kapsamına girmeyeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "mağdur" sıfatıyla geçtiği davada mahkeme heyeti ise “hırsız var, katil Erdoğan, hırsız Tayyip Erdoğan, hırsız var, katil var, zam, zulüm, işkence, işte AKP, her yer rüşvet, her yer hırsızlık, hırsızlar sarayda, yoksullar sokakta, yolsuzluklardan hesabı gençlik soracak, hırsızlara karşı omuz omuza, hırsız AKP üniversitelerden defol, Çanakkale faşizme mezar olacak” sloganlarının ifade özgürlüğü kapsamında olduğuna hükmetti.

 

Odatv

çanakkale mahkeme beraat slogan
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..