newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Fener alayı, havai fişek gösterisi ve konser etkinlikleri 19 mart'ta yapılacak

Çanakkale Belediye Başkanlığından 19 Mart tarihinde yapılacak olan Fener Alayı ile ilgili olarak açıklama yapıldı.

Fener alayı, havai fişek gösterisi ve konser etkinlikleri 19 mart'ta yapılacak
Fener alayı, havai fişek gösterisi ve konser etkinlikleri 19 mart'ta yapılacak Taner Arçukoğlu
Bu içerik 9789 kez okundu.
Advert

Çanakkale Belediye Başkanlığınca her yıl 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen Fener Alayı bu yıl 19 Mart 2017 tarihinde yapılacak. Fener Alayı’nın bir gün geç yapılacak olması vatandaşların tepkisini çekerken; gecikme sebebinin Devlet Erkânı’nın da katılacağı Kutlama ve Köprü Temeli’nin atılması olarak açıklandı.
 
Çanakkale Belediye Başkanlığından Fener Alayı ile ilgili olarak yapılan açıklamada; “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yıldönümü kapsamında 18 Mart 2017 Cumartesi günü Çanakkale Valiliğinin koordinasyonunda gün boyu icra edilecek olan yoğun tören programı ve etkinlikler ile yine aynı gün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilecek olan Boğaz Köprüsü Temel Atma Töreni programları nedeniyle Çanakkale Valiliği Tören Tertip Komitesi kararı doğrultusunda Belediyemizin her yıl 18 Mart günü gerçekleştirdiği fener alayı, havai fişek gösterisi ve konser etkinlikleri bu yıl 19 Mart 2017 Pazar günü düzenlenecektir.
 
Bu doğrultuda, 19 Mart 2017 Pazar günü saat 19.30’da Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan Fener Alayının akabinde saat 20.30’da Yat Limanında havai fişek gösterisi, saat 21.00’de de Cumhuriyet Meydanında Funda Arar konseri gerçekleştirilecektir” denildi.

18 mart fener alayı çanakkale
anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aynı yönde giden iki otomobilin çarpıştı 1 kişi yaralı..
Aynı yönde giden iki otomobilin çarpıştı 1 kişi yaralı..
Kayıp vatandaş AFAD Ekiplerince Ölü Olarak Bulundu
Kayıp vatandaş AFAD Ekiplerince Ölü Olarak Bulundu