Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek

ÇANAKKALE'nin depremlerle sarsılan ilçesi Ayvacık'ta, 5 Mart Pazar günü geleneksel deve güreşi festivali düzenlenecek.Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek

Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek
Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6413 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇANAKKALE'nin depremlerle sarsılan ilçesi Ayvacık'ta, 5 Mart Pazar günü geleneksel deve güreşi festivali düzenlenecek. Depremzedelerin de güreş alanına otobüslerle taşınıp, deve güreşlerini izleyerek moral bulmaları sağlanacak.
Ayvacık İlçesi'nde bu yıl deve güreşleri, depremzedelere moral olması adına düzenlenecek. Ayvacık Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Ünal Şahin, 5 Mart Pazar günü yapılacak güreşlere; Aydın, İzmir, Muğla, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'den 186 devenin katılacağını söyledi. Pazar günü saat 10.00'da başlayacak güreşler için Ayvacık Panayır Yeri Mevkii'ne çok amaçlı güreş arenası hazırlanıyor. Depremzedeler de Ayvacık Belediyesi tarafından otobüslerle taşınarak, deve güreşlerini izlemeleri sağlanacak.
Ayvacık'ın bir turizm bölgesi olduğunu, ancak son zamanlarda yaşanan depremlerle anıldığını kaydeden Başkan Şahin, "Deve güreşleri ücretsiz olarak izlenebilecek. Türkiye'nin en seçkin develeri buraya geliyor. Zira içinde bulunduğumuz konumdan dolayı deve sahipleri de katkıda bulunmak istedi ve bu güreşleri düzenledik" dedi.

çanakkale ayvacık deve güreşi depremzedeler
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..