newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek

ÇANAKKALE'nin depremlerle sarsılan ilçesi Ayvacık'ta, 5 Mart Pazar günü geleneksel deve güreşi festivali düzenlenecek.Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek

Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek
Ayvacık'ta Pazar günü deve güreşi var Depremzedeler otobüslerle alana getirilecek Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6063 kez okundu.

ÇANAKKALE'nin depremlerle sarsılan ilçesi Ayvacık'ta, 5 Mart Pazar günü geleneksel deve güreşi festivali düzenlenecek. Depremzedelerin de güreş alanına otobüslerle taşınıp, deve güreşlerini izleyerek moral bulmaları sağlanacak.
Ayvacık İlçesi'nde bu yıl deve güreşleri, depremzedelere moral olması adına düzenlenecek. Ayvacık Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Ünal Şahin, 5 Mart Pazar günü yapılacak güreşlere; Aydın, İzmir, Muğla, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'den 186 devenin katılacağını söyledi. Pazar günü saat 10.00'da başlayacak güreşler için Ayvacık Panayır Yeri Mevkii'ne çok amaçlı güreş arenası hazırlanıyor. Depremzedeler de Ayvacık Belediyesi tarafından otobüslerle taşınarak, deve güreşlerini izlemeleri sağlanacak.
Ayvacık'ın bir turizm bölgesi olduğunu, ancak son zamanlarda yaşanan depremlerle anıldığını kaydeden Başkan Şahin, "Deve güreşleri ücretsiz olarak izlenebilecek. Türkiye'nin en seçkin develeri buraya geliyor. Zira içinde bulunduğumuz konumdan dolayı deve sahipleri de katkıda bulunmak istedi ve bu güreşleri düzenledik" dedi.

çanakkale ayvacık deve güreşi depremzedeler
anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
Balıkçılar genç adamın cesedini sahilde Buldu
Balıkçılar genç adamın cesedini sahilde Buldu