Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Korkutan Açıklama!..Jeoloji Mühendisleri Şube Başkanı Bursa 7,5 luk Depreme Hazır olsun..

Çanakkale’de meydana gelen depremlere dikkat çeken Er şöyle konuştu: “Buradaki Tuzla ve Babakale fayı bir sistem içinde işleyen Kuzey Anadolu fay hattının segmentlerinden biridir Bu depremleri göz önüne alarak Bursa’nın da deprem gerçeğini unutmaması gerekiyor. Bursa depremle inatlaşıyor.

Korkutan Açıklama!..Jeoloji Mühendisleri Şube Başkanı Bursa 7,5 luk Depreme Hazır olsun..
Korkutan Açıklama!..Jeoloji Mühendisleri Şube Başkanı Bursa 7,5 luk Depreme Hazır olsun.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 35649 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, devam eden Çanakkale depremlerine dikkat çekerek 7.5 şiddetinde depremin beklendiğini ifade etti.

1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı Engin Er, Bursa’da belediyeler ve organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere deprem beklenmesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Bunu bir buçuk aydır devam eden Çanakkale depremleri neticesinde söylüyoruz. Bursa depremi beklemeli. Buna göre hazırlık yapmalı.”

Çok eskilere gitmeye gerek olmadığını söyleyen Engin Er, “1939 Erzincan, 1999 Marmara, 2011 Van ve Çanakkale depremleri hazırlıksız yakalandığımız felaketlerden bazılarıdır.

 

Mevcut deprem bölgeleri haritamıza göre, topraklarımızın yüzde 66’sı 1’inci ve 2’inci derece deprem bölgesinde bulunmaktadır.
Konutlarımızın yüzde 44’ü 1’inci derece, yüzde 25’i 2’inci derece deprem bölgesinde yer alırken, nüfusumuzun yaklaşık 34 milyonu, yani yüzde 43’ü 1’inci derece, yaklaşık 22 milyonu 2’inci derece deprem kuşağında yaşamaktadır.
1900 senesinde bu zamana kadar depremlerde her yıl ortama bin insanımızı kaybettik ve 7 bin bina hasar gördü” diye konuştu.

Çanakkale’de meydana gelen depremlerin birbirinden bağımsız olduğuna dikkat çeken Er şöyle konuştu:
 “Buradaki Tuzla ve Babakale fayı bir sistem içinde işleyen Kuzey Anadolu fay hattının segmentlerinden biridirBu depremleri göz önüne alarak Bursa’nın da deprem gerçeğini unutmaması gerekiyor. Bursa depremle inatlaşıyor.

 Yetkililerin acilen muhtemel bir depreme karşı tedbir alması gerekiyor.”

deprem bursa çanakkale jeoloji
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır