Advert

Hasan Mevsuf (Dardanos) Tabyası'nın restorasyon çalışmaları Başlıyor..

ÇANAKKALE'de 1892 yılında II. Abdulhamit döneminde Mareşal Asaf Paşa tarafından yapılan Hasan Mevsuf (Dardanos) Tabyası'nın restorasyon çalışmaları için ihale yapıldı.

Hasan Mevsuf (Dardanos) Tabyası'nın restorasyon çalışmaları Başlıyor..
Hasan Mevsuf (Dardanos) Tabyası'nın restorasyon çalışmaları Başlıyor.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4437 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Çınarlı Köyü Dardanos Mevkii'ndeki Çanakkale Savaşı'nda tarihe yön veren Hasan Mevsuf Tabyası'nın restorasyon çalışmaları için ihale yapıldı. 1892 yılında II. Abdulhamit döneminde Mareşal Asaf Paşa tarafından yapılan Hasan Mevsuf Tabyası'nın restorasyonu için ihale bedeli 2 milyon 806 bin TL olarak belirlendi.
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Hasan Mevsuf eski adıyla Dardanos Tabyası'nın 1915 Çanakkale Savaşı'nda tarihe yön veren önemli bir nokta olduğunu belirterek, "Düşman askerine karşı koymak adına büyük kahramanlık destanları yazılmıştır. Bugün oranın ziyaretçilere daha kullanışlı hale getirilmesi için çalışıyoruz. Şehitlerimizin ayak bastığı toprak parçası bizim için önemlidir. Hükümetimiz döneminde Çanakkale Şehitliği başta olmak üzere birçok tarihi alana restorasyon çalışması başlattık. Şu anda Allahu ekber nidalarıyla düşman askeriyle çatışmış ecdadımızın bulunduğu yerde 5 vakit ezan okunmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda Çanakkalemiz tarihi kent anlamında önemli bir noktaya gelecektir" diye konuştu.

DHA

dardanos tabyası hasan mevsuf çanakkale restorasyon
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..