Advert

Çanakkalede Faaliyete geçen Narkotim sayesinde uyuşturucu mücadelesi hız kazandı..

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir ay önce başlatılan 'Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı' narkotim projesi kapsamında bugüne kadar 24 olaya müdahale edildiği bildirildi

Çanakkalede Faaliyete geçen Narkotim sayesinde uyuşturucu mücadelesi hız kazandı..
Çanakkalede Faaliyete geçen Narkotim sayesinde uyuşturucu mücadelesi hız kazandı.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7491 kez okundu.
Advert Advert

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı kapsamında yürütülen çalışmalara ek olarak geliştirilen ve uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi amacıyla hayata geçirilen 'narkotim projesi' Çanakkale'de geçen 21 Ocak'ta hayata geçirildi. Narkotim projesi ile uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğini önlemek üzere polisiye tedbirlere ilave olarak narkotik polisinin sokaktaki etkinliğini arttırmak, uyuşturucu sorununa lokal düzeyde çözüm yolları üretmek, toplumun her katmanıyla işbirliği içinde sosyal bilinçlendirme faaliyetlerini yürütmesi hedeflendiği belirtildi.
Proje kapsamında narkotimler, psikolog ve sosyologların yanı sıra belediyeler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarlarıyla mahalle ve sokakta sözü geçen kanaat önderlerinden de destek alacağı kaydedildi. Projeyle okul ve eğitim alanlarının önü ve çevresi, öğrenci ve gençlerin yaşam alanları, suçun odağı haline gelen bölge, mahalle ve sokakta uyuşturucu ve zararlı maddelerin satışının engellenerek kalıcı ve etkin çözümlerin üretilmesi amaçlandığı bildirildi.
1 AYDA 24 OLAY TESPİT EDİLDİ
Çanakkale'de bir ay önce faaliyete geçen narkotim projesi kapsamında il merkezinde yapılan çalışmalarda 24 olay tespit edildi. Olaylarda 18.85 gram bonzai, 11.84 gram toz esrar, 16 uyuşturucu hap, 1.34 gram kubar esrar, yeşil reçeteye tabi iki uyuşturucu etkisi bulunan haplar ele geçirildi. 31 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

DHA

narkotim çanakkale uyuşturucu
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..