Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden kan bağışı kampanyası..

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Türk Kızılayı ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında kan bağışı kampanyası düzenliyor

Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden kan bağışı kampanyası..
Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden kan bağışı kampanyası.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3960 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇANAKKALE Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Türk Kızılayı ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında 24 Şubat Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda “1 Dakika İçin Harekete Geç” sloganıyla Kan Bağışı Günü düzenleyecek.

Sosyal Bilimler Lisesi 10/A, 10/B ve 11/A sınıfı öğrencilerinden Nisa Aleyna Gülen, Senem Akın, Hilal Engin, Berkay Gülünay, Burak Ergüder ve Berk Karaman öncülüğünde yürütülen “1 Dakika İçin Harekete Geç” projesi sınıf öğretmenleri Ramazan Erdin, Emine Yıldız ve Meral Kalender’in rehberliğinde hayata geçirilecek.

Sosyal Bilimler Lisesi öğretmeni Ramazan Erdin, Türkiye’de her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç olduğunu belirtti. Her bir kan bağışının 3 kişinin hayatını kurtardığını hatırlatan Erdin sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkemizde 1 dakikalık kan ihtiyacını karşılamak için 5 bağışçıya ihtiyaç duyuluyor. Okul olarak öğrencilerimizle birlikte vatandaşlarımızın da bu konuya sahip çıkacağını düşünerek böyle bir sorumluluk projesi başlattık. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz proje kapsamında tüm Çanakkaleli vatandaşları Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda kan vermeye davet ediyoruz”

Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle Türk Kızılayı’nın ortaklaşa yürütecekleri proje kapsamında kan vermek isteyen vatandaşlar 24 Şubat Cuma günü 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışında bulunabilecek.

kan bağışı kampanya çanakkale sosyal bilimler öğrenciler
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır