Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2016 yılında toplam 304 bin hastaya hizmet verdi

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 2016 yılında toplam 304 bin 67 hastaya poliklinik hizmeti sundu.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2016 yılında toplam 304 bin hastaya hizmet verdi
ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2016 yılında toplam 304 bin hastaya hizmet verdi Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5556 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin dünü, bugünü ve yarını konulu değerlendirme toplantısı Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur, Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Bahadır Kırılmaz, Yrd. Doç. Dr. Coşkun Zateri, Hastane Başmüdürü Adnan Şengül, Hastane Müdürü Ömer Hadımoğlu katıldı. Başhekim Prof. Dr. Okhan Akdur tarafından, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin 2016 yılı çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı. 

Başhekim Prof. Dr. Okhan Akdur, Araştırma ve Uygulama Hastanesinin Kepez ve Terzioğlu kampüsünde olmak üzere iki yerleşkede 26 bin metrekare kapalı alanda hizmet verdiğini söyledi. Yatak kapasitesi 271 olan hastanenin 37 yoğun bakım yatağı mevcut olduğunu kaydeden Akdur, 2016 yılı içerisinde 304 bin 67 hastaya poliklinik hizmeti sunulduğunu, 16 bin 250 hastanın yatırılarak tedavi edildiğini, Acil Servise ise 61 bin 112 hastanın başvurduğunu açıkladı.

Başhekimi Prof. Dr. Okhan Akdur konuşmasının devamında, Tıp Fakültesi Hastanesinde sayılı merkezlerde gerçekleştirilebilen uygulamalar hakkında da bilgi verdi. Akdur, “Hastanemizde Kardiyoloji birimimizce ameliyatsız kapak değişimi, aritmi tedavisi ablasyon-dondurma yöntemi ileelektrofizyoloji laboratuvarı , 7 gün 24 saat koroner anjiografi hizmeti sunulmaktadır. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalınca Türkiye’de birkaç merkezde uygulanan yapay-biyonik kulak takılması ameliyatları yapılmaya başlandı. Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünce açık kalp ameliyatları, kapak ameliyatları, aort ameliyatları rutin olarak yapılmaktadır. Yine aynı birimizce kalp ve akciğer yetmezliği hastalarının tedavisinde kullanılan gelişmiş bir yöntem olan ECMO (yapay akciğer) uygulaması yapılmaya başlandı. Girişimsel Radyoloji ünitesinde damar stent uygulamaları cerrahi ihtiyacı olmadan yapılmaktadır. Kanser hastalarının tanı ve takiplerinde kullanılan gelişmiş bir görüntüleme yöntemi olan PET görüntüleme ünitesi Terzioğlu Yerleşkesinde bulunan Nükleer Tıp birimimizde hizmet vermektedir” dedi.

Terzioğlu Yerleşkesi içinde inşaatı devam eden yeni hastane binasının çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başhekim Akdur, “Çevre düzenlemesi ve kalan birimlerin tamamlanması için ihale gerçekleştirilmiş, dosya değerlendirme süreci devam etmektedir. Yeni hastane binamız 55 bin m2 kapalı alanda 9 kat, 100 poliklinik, 330 yatak, 70 yoğun bakım yatağı, 13 seminer salonu, 250 kişilik konferans salonu, 13 ameliyathane gibi fiziki özellikleri barındırmaktadır” diye konuştu.

DHA

çomü tıp fakültesi hastane hasta
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır