deja vue çanakkale
Advert
Advert

Korkutan Deprem uyarısı! '15-20 gün içinde 6 büyüklüğünde deprem yaşanabilir

CNN Türk'te Deniz Bayramoğlu'nun moderatörlüğünde yayınlanan Gündem Özel programında Çanakkale'de yaşanan depremler konuşuldu. İTÜ Maden Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Övgün Ercan, son bir haftadır bir deprem fırtınası yaşayan Çanakkale için çok kritik bir uyarıda bulundu.

Korkutan Deprem uyarısı! '15-20 gün içinde 6 büyüklüğünde deprem yaşanabilir
Korkutan Deprem uyarısı! '15-20 gün içinde 6 büyüklüğünde deprem yaşanabilir Taner Arçukoğlu
Bu içerik 43115 kez okundu.

CNN Türk ekranlarına konuşan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu

.O bölgede başka büyük deprem bekleniyor mu? İTÜ Maden Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Övgün Ercan Çanakkale için çok kritik bir uyarıda bulundu. Övgün, " Bölgedeki fay hatlarının gerginliği boşaltamadığını o yüzden 6 şiddetin de bir depremin 15 - 20 gün içinde vurabilir" dedi.


Pazartesi günü 5.3’le vurdu. Ya burada gerginlik çok büyük 6’ya kadar varan bir depremle patlayacak bu gerginlik ya da 5.3 iki tane depremden sonra sönümlenme sürecine girecek. Gerçekten artçılarını yaparken bir daha vurdu. Sonuçta şu anda korkulu bir durumdayız bana göre. Burada gerginliği boşaltamıyor. Çünkü 8 aydır izleniyor buradaki gerginlik birikimi. Gelecek günlerde özellikle 15-20 gün içinde daha büyük depremlerle bir deneme yapacak bu. Tabi sayın vali Pazartesi okullar açık olsun çocuklar gitsin demiş ama bu konuda ben biraz tedirginim.” açıklamasında bulundu. 

 

deprem ayvacık
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade