Advert

FETÖ'cü diye Memuriyetten İHRAÇ Ettiren Bürokrat ve Ekibine Soruşturma !

Çanakkale Valiliği, Son dönemde FETÖ operasyonları ile gündeme gelen Ayvacık Devlet Hastanesi ile ilgili soruşturma başlattı.

FETÖ'cü diye Memuriyetten İHRAÇ Ettiren Bürokrat ve Ekibine Soruşturma !
FETÖ'cü diye Memuriyetten İHRAÇ Ettiren Bürokrat ve Ekibine Soruşturma ! Taner Arçukoğlu
Bu içerik 11292 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Ayvacık Devlet Hastanesi’nde sağlık teknisyeni olarak çalışan, FETÖ tarafından kurdurulduğu iddia edilen, ancak daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘faaliyetine devam ediyor” dediği Aktif Sağlık-Sen’in üyesi olması nedeni ile memuriyetten atılarak mağdur olan Turgay Karakoç’un şikayetleri dikkate alındı. 
 
Turgay Karakoç’un Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yaptığı şikayeti değerlendiren Çanakkale Valiliği, söz konusu iddialarla ilgili soruşturma başlattı. 
 
Çanakkale Valiliği’nin 25 Kasım 2016 tarihli onayıyla başlatılan soruşturmada Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük soruşturmacı olarak görevlendirdiler. Fakat Çanakkale Halk Sağlığı Müdürü Burhan Kütük muhakkik olarak ifadeleri aldığı sırada 03.01.2017 tarihinde GÖREVDEN ALINDI. Yerine İl Sağlık Müdürü vekaleten görev yapmaktadır.
 
Geçtiğimiz günlerde, şikayet sahibi Turgay Karakoç ifade verdi… 
Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) yapılan başvurudaki iddialar ile ilgili ifade veren Karakoç’un başvurudaki iddialarını tekrar gündeme getirdiği öğrenildi. Hastanede hak edilen ücretlerin verilmemesinden, mobbinge, suç unsuru içermeyen sosyal medya paylaşımlarının usulsüzce takip edilmesi ve soruşturma başlatılmasına kadar birçok iddia ifadede gündeme geldi. 

Tehdit iddiası da şikayet içerisinde yer aldı 
Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği eski Genel Sekreteri Tezcan Sezgin’in Karakoç ile ilgili olarak Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turan Çavdar’ı arayarak Karakoç ve eşini süreceğini, Karakoç ailesi ile uğraşacağı yününde tehditte bulunduğu da ifade de gündeme geldi. 
 
 
Eski Genel Sekreter Sezgin’in, Çavdar’a Karakoç ile ilgili olarak “memuriyetinden edeceğim, geberteceğim, parçalayarak öldüreceğim, parçasını hile bulamayacaksınız. Turgayı korumayın"şeklinde tehdit ettiği de ifade dosyasında yer aldı. 
 
Konuyla ilgili 9 Haziran 2016 da Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Karakoç, ifadesinde; “Koruma talebime emniyet müdürlüğü olumlu cevap verdi. Cumhuriyet Başsavcılığı şikayetim üzerine soruşturması devam etmekteyken Sağlık Bakanlığı. Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına şikayetlerim sonrasında Genel Sekreter Tezcan Sezgin’in görevden alındığını duydum” dediği öğrenildi. 

Çarpıcı iddia!
Turgay Karakoç hakkında “asılsız” ve “mesnetsiz” iddialarla iftira atıldığı, Karakoç`un içinde bulunduğu durumun “kumpas” olarak değerlendirildiği ve hastane yöneticileri hakkında Ayvacık Cumhuriyet Başsavcılığı`na 2 kez suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. 
 
Söz konusu soruşturmanın kaynağı olan BİMER şikayetinde Karakoç’un “Çanakkale`de ve Ayvacık`ta Sağlık Bakanlığını kötü ve hizmet vermediği görüntüsü imajı veren, kasıtlı olarak sorun çıkaran, FETÖ soruşturmalarını sulandıran bu yöneticiler hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum”ifadelerine yer verdiği de öğrenildi.
ayvacık hastane fetö
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi