newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Diyaliz hastalarına müjde!..Yeni diyaliz merkezleri faaliyete geçecek..

Biga, Yenice ve Bayramiç ilçelerindeki devlet hastanelerinde, diyaliz hastalarının tedavisi için diyaliz merkezleri faaliyete geçecek.

Diyaliz hastalarına müjde!..Yeni diyaliz merkezleri faaliyete geçecek..
Diyaliz hastalarına müjde!..Yeni diyaliz merkezleri faaliyete geçecek.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4185 kez okundu.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Biga, Yenice ve Bayramiç Devlet Hastanelerinde diyaliz hastalarının tedavi görmeleri çalışmalara başladı. Bu kapsamında 3 ilçedeki hastanelerde, diyaliz merkezleri faaliyete geçecek. Merkezlerin faaliyetiyle Biga'da 54, Yenice'de 14 ve Bayramiç'te 30 hastaya hizmet verecek.

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, "Biga, Yenice ve Bayramiç ilçelerindeki diyaliz hastaları tedavi görebilmek için, il merkezine, diyaliz merkezine sahip yakın ilçelere veya özel diyaliz merkezlerine gitmek zorunda kalıyorlardı. Hastalar toplam bir seans için 8 saati ev dışında yollarda geçiriyorlar ve diyaliz sonrası çok ciddi sağlık problemleri yaşıyorlardı. Yapılan planlama ile 2017 yılında bu üç ilçemize de diyaliz hizmeti götürerek, halkımızın sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlamaktayız" diye konuştu.

DHA

diyaliz çanakkale hasta devlet hastaneleri bayramiç yenice biga
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tabancayla başına ateş ederek canına kıydı..
Tabancayla başına ateş ederek canına kıydı..
Hırsızlar duvarı delip kuyumcuyu soydu...
Hırsızlar duvarı delip kuyumcuyu soydu...