Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

AKŞENER ÇATÜMSİAD'ın Davetiyle Çanakkaleye Hayırlı olsuna geliyor!..

ÇATÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Uz ve yönetim kurulu üyeleri, düzenledikleri basın Toplantısı ile eski İçişleri Bakanı Meral Akşener’in 11 Şubat 2017 günü Çanakkale’de konferans vereceğini açıkladılar.

AKŞENER ÇATÜMSİAD'ın Davetiyle Çanakkaleye Hayırlı olsuna geliyor!..
AKŞENER ÇATÜMSİAD'ın Davetiyle Çanakkaleye Hayırlı olsuna geliyor!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 8704 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇATÜMSİAD Başkanı Rıdvan Uz yaptığı açıklamada;

Eski içişleri bakanımız MHP döneminde meclis başkan vekili ve MHP başkan adayı sayın Meral AKŞENER’i Çanakkale’mize davet ettik. Bu bağlamda hem kamuoyunu bilgilendirmek, hem de Çanakkale’mizi, Çanakkale’deki tüm vatandaşlarımızı bu organizasyona davet etmek üzere, Sizlerle bir araya geldik Malum Türkiye’de yeni bir süreç yaşanıyor: bir referandum süreci. Bu referandum öncesinde MHP’nde bir kongre süreci yaşanmıştı. Bu kongre süresinde birbirinden kıymetli dört aday, genel başkanımızla yarışmak üzere delegeminiz 5’te 4 imzasını almak kaydıyla bir kongre talebinde bulunuldu. Malum anayasamızda seçim kanununda belirtildiği üzere 5’te 1 imza toplanarak genel kongre yapılır maddesine binaen biz bu talebimizi genel merkezimize ilettik. Fakat, hepiniz süreci çok yakından takip ettiniz. Bizim kongre tüm yasal ve adil noktalarda hem insanlığa hem adalete uygun bir süreç sürdürmemize rağmen yaptırılmadı.

Bunların sebepleri hepinizce malum. Ve bugün hemen onun akabinde Türkiye’miz bir garabet ile karşı karşıya kaldı, 15 Temmuz’da bir darbe girişimi yaşandı. Bunun akabinde de, MHP genel başkanı televizyona çıkarak başkanlık sistemini gündeme getirdiler. O günden beri de sayın Meral AKŞENER Türkiye’nin çeşitli illerinde, sonrasında da öncesinde de Türkiye’nin çeşitli illerinde bu konu ile ilgili fikrini beyan etmek üzere Türk milliyetçilerinin, vatanseverlerin, türkiyeyi seven “önce ülkem” diyen herkesin sesi olabilmek adına bu referandum sürecinde bir hayır işlemek adına, “hayır”’ı anlatmak adına Çanakkale’de olacak. Bundan mütevellit biz tüm Çanakkale’mizi, Çanakkale’de yaşayan ülke hassasiyetini içinde barındıran, Cumhuriyet’in önsözünün yazıldığı bu topraklarda bir araya gelmeyi  ve birlikte bu gidişata, ülkenin bu çıkmazına, bu darboğaza bir son vermek adına, gür sesle hayır demek adına hepinizi 11 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Kolin Hotel Megaron’a bekliyoruz. Tüm halkımız davetlidir. Teşekkür ediyoruz.

Eski MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan’da konuyla ilgili olarak şunları söyledi; 

Değerli arkadaşlar,önemli bir süreçten geçiyoruz.çok önemli bir Referandum öncesindeyiz bizler de Çanakkaleliler olarak tabi ki bu referandum maddelerinin daha çok irdelenmesini arzu ediyoruz. Bu doğrultuda bir komisyon kurduk. Komisyon çalışmaları doğrultusunda sayın Meral AKŞENER’i Çanakkale’ye davet ettik. Kendileri de kabul ettiler. Ve başkanımın da ifade ettiği gibi 11 Şubat saat 14.00’da Çanakkaleliler ile sayın Meral AKŞENER burada buluşacak. Amacımız fikirlerin özgürce insanlarımıza ulaşması Demokrasinin de gereği budur. yani İnsanlarımız ve Türkiye’nin çok yönlü olarak düşünebilmesi lazım.sağlıklı bir düşünce tarzına erişebilmesi gerekiyor Bizlerin de 11 Şubat’ta Çanakkale’de bunu arzuluyoruz.yani meral akşener bildiğiniz gibi daha önce MHP genel başkanlığına bir adaylığı vardı ardından çok tasvip edimeyen örneğide görülmemiş bir şekilde bu gerçekleşmedi yani kongre gerçekleşmedi ardından milli irade adı altında bir çok ilde toplantılar gerçekleştirdi ve çok büyük katılımlar oldu kesinlikle kendisinin dinlenmesi gerekiyor daha sağlıklı bir demokrasininü lkemizde hakim olması için bence çok önemli bir şahsiyet ve onun fikirleriyle çanakkalelileri buluşturmak amacıyla toplantımızı gerçekleştireceğiz dedi 

Basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rıdvan Uz, Meral Akşener’in vereceği konferansa yerel birçok siyasetçinin de katılacağını belirtti “İl merkezi ve ilçelerden çok sayıda telefon alıyoruz. Farklı siyasi partilerden birçok siyasetçi de konferansa katılmak istediklerini bizlere ilettiler. Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan’da programının uygun olması halinde katılmak istediğini bizlere iletti. Bu konferansın farklı siyasi partilerden siyasetçilerin de katılacak olması Çanakkale yerelinde demokrasinin geldiği güzel noktayı bizlere gösterdi. Katılmak isteyen herkesi 11 Şubat tarihinde saat 14.00’da Kolin Otel Megaron Toplantı salonundaki konferansa davet ediyoruz” dedi.

 

 

 

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..