Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İstihdam seferberliği!..İÇDAŞ kapasitesinin yüzde 10'u oranında işçi alımı yapacak

.İÇDAŞ kapasitesinin yüzde 10'u oranında işçi alımı yapacak istihdam edebilecek kişiler için önceliği deprem etkilenen Ayvacık İlçesi'nin köylerindeki gençlere verecek.

İstihdam seferberliği!..İÇDAŞ kapasitesinin yüzde 10'u oranında işçi alımı yapacak
İstihdam seferberliği!..İÇDAŞ kapasitesinin yüzde 10'u oranında işçi alımı yapacak Taner Arçukoğlu
Bu içerik 13078 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

İstihdam seferberliğinde Çanakkale, en hızlı kentlerden biri oldu. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'nın yönetiminde ve koordinasyonunda yürütülen istihdam seferberliğinde hedef 10 günde yüzde 10 istihdam artışı olarak hedeflendi. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Vali Tavlı'nın direktifiyle, yüzde 10 istihdam artışı için Cumhurbaşkanının çağrısı üzerinden bir gün geçmeden sahaya indi. İstihdam için düğmeye basan ilk şirketlerden birisi ise Biga İlçesi'ndeki İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş. oldu. Biga'da kurulu fabrikalarıyla bölgede faaliyette bulunan İÇDAŞ, 5 bin kişilik kapasitesinin yüzde 10'u olan 500 kişi istihdam etmek için çalışmalara başladı. Şirket, ilk önceliği depremde etkilenen Ayvacık İlçesi'nin köylerindeki gençlere verdi. Ayvacık İlçesi'nde depremden etkilenen köyleri dolaşan İÇDAŞ Çelikhaneler Müdürü Eyüp Tan, bölgedeki gençleri iş olanağı konusunda bilgilendirdi.

Cumhurbaşkanı istihdamın artırılması yönünde bir talimat verdiğini hatırlatan Eyüp Tan, firmaların yüzde 5 olarak mutlaka artırması gerektiğini söyledi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'nın talimatıyla, İÇDAŞ olarak bunu yüzde 10 olarak uygulamaya karar verdiklerini ifade eden Tan, sözlerine şöyle devam etti:

"Ortalama 5 bin çalışanımız var. Yani bu demek oluyor ki, Çanakkale bölgesinden 500 kişiyi işe alacağız. İŞKUR'la beraber sertifikalandıracağız. Bunlara 3 ay boyunca barınma, yeme içme her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Maaşlarını da alacaklar bu süre zarfında. Ondan sonra da çalışacakları bölüme göre, mesleki yeterlilikleri sağlandıktan sonra yerleştireceğiz. Bu sosyal proje olarak yaptığımız bir hizmet. Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine, talimat yüzde 5'di, biz yüzde 10'a çıkardık. İlk olarak deprem bölgesindeyiz. Bütün köyleri dolaşarak buraya geldik. Zaten koordinasyon merkezi burası. Gezdiğimiz köylerde form bıraktık. Burada da arkadaşlarla görüşüyoruz. Hem buranın ihtiyaçlarını karşılıyoruz hem de iş olanağı sağlamaya çalışıyoruz. Siz de biliyorsunuz ki, ilkokul mezunu, askerliğini yapmamış kimseyi kimse işe almıyor. Ama biz bunu, İŞKUR'la birlikte, 3 ay çerisinde kendi fabrikamızın imkanlarıyla lojmanlarımızda tutup yetiştireceğiz, sertifikalandıracağız. Ondan sonra da çelikhane, haddehane, termik santral gibi yeterliliklerine göre uygunluklarına göre, kendi istedikleri yerlere göre yerleştireceğiz. İstihdamı yüzde 10 olarak artıracağız" 

İÇDAŞ İŞÇİ istidam çanakkale
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..