Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

AKP Belediye Meclis Grubu Başkanvekili Ömercioğlu Biz istifa Ettik!..

AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu;AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında Belediye Meclis üyeleri adına açıklamalarda bulundu

AKP Belediye Meclis Grubu Başkanvekili Ömercioğlu Biz istifa Ettik!..
AKP Belediye Meclis Grubu Başkanvekili Ömercioğlu Biz istifa Ettik!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 10338 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın İstifalarını istediği şeklindeki iddialar üzerine Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Gurp Başkan vekili Tülay Ömercioğlu ve meclis üyeleri basın toplantısı düzenlediler. İstifalarını hiç kimsenin istemediğini açıklayan Ömercioğlu; “Kimse bizden istifa etmemizi istemedi. Yaşanan olaylar sonrasında biz kendimiz güven tazelemek üzere kendi iradelerimizle istifalarımızı sunduk” dedi.

AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında Belediye Meclis üyeleri adına açıklamalarda bulunan AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu; “Birkaç günden beri Çanakkale Yerel Basınında çok değişik sözler ve yorumlar yapılıyor, farklı versiyonlar yayınlandı. Üzüldüğüm nokta bu olayın versiyonları olmadık şekilde basına sızdırılıyor ki; biz bunu tespit edemedik. Versiyon derken kast ettiğimiz konuşmaların belli bir kısmı mı sızdırıldı yoksa hepsi yollanıldı da belli bir kısım mı yayınlanıyor onu anlayamadım” dedi.

 BİZLERİ KİMSE SARSAMAZ

 AK Parti Çanakkale teşkilatının büyük bir aile olduğunu belirten Tülay Ömercioğlu; “AK Parti Milletvekilimi Bülent Turan ile, Milletvekilimiz Ayhan Gider’le, Belediye Meclis üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız ve partili yöneticilerimiz ile bir bütün halindeyiz, aileyiz. Birbirimizi seviyor ve sayıyoruz. Gelecek olan nifaklarda bizim umurumuzda değil. Çünkü biz ne konuştuğumuzu ne yaptığımızı iyi biliyoruz. Bugün bir haber daha çıktı; hemen toplandık. Tüm arkadaşlarımız toplandılar AK Parti’nin bu şekilde olmayan sözlerle kimse sarsamaz” dedi.

 Sümerbank arazisi ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale’de biz artık çarpık yapılaşma olmasını istemiyoruz ama mecliste ki o yer ile ilgili sayılara bakın. 8 red oyu vardır ve hepsi partimize aittir. Bölgesel olmadığı için biz 8 oy ret verdik ama oylama 10 oy ile meclisten geçti. Kim burada ne tür bir rant elde etti bilmiyoruz” dedi.

GÜVEN AMAÇLI İSTİFALARIMIZI SUNDUK KABUL EDİLMEDİ

 İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın meclis üyelerinin istifalarını istediği iddialarını yalanlayan Tülay Ömercioğlu, kimsenin kendilerinin istifalarını istemediğini, kendilerinin istifa dilekçelerini İl Başkanlığına sunduklarını ise şu sözlerle açıkladı; “Bugün il binasında arkadaşlarımızla toplandık. Olmayan şeylerin nasıl basına sızdırıldığı yönünde; kim yaptı? Kim etti? Ne oluyor böyle? Gibisinden toplandık. Kendimiz istedik toplanmayı ve benim önerimle gelin güven sağlamak amacıyla ‘İstifa edelim, güvenimizi sunalım’ önerisinde bulundum. Kimse bizim istifamızı istemedi, tüm partilerde güven amacıyla istifa dilekçeleri vardı. AK Parti’de de bundan önceki dönemlerde de istifa dilekçeleri mevcuttur. Grup Başkan vekili olarak arkadaşlarımdan rica ettim; burada il başkanımızın nezdinde toplandık. ‘Bize karşı bir güvensizlik, güven kırıklığı varsa istifa dilekçelerimizi kullanabilirsiniz’ dedik. Kimse istifa etmedi, kimse de şu an meclisten dışarıda değildir. Burada toplandık, nasıl böyle bir haber anında çıktı? Biz hiç birimiz anlamış değiliz. Bu istifalar ile ilgili bizi yalanlayacak olan varsa; çünkü bu haber mutlak suretle birilerinden çıkıyor ki; o arkadaşımız kimse bize söylesinler ki bizde rahatlayalım” dedi.

 Makam mevki için AK Parti’de görev yapmadıklarının altını çizen Tülay Ömercioğlu; “Biz hiç birimiz makam mevki peşinde değiliz. Amacımız partimize hizmet etmektir. Gerekirse bizler koltuğumuzu bırakır da gideriz ama yine de AK Parti’ye hizmet etmeye devam ederiz. Bizlerle ilgili güven sorunu olmayan İl Başkanımız, Partimiz istifa dilekçelerimizi zaten kabul etmemiştir. Bizim sunduğumuz, bu yazışmaların, yaşanan olayların neticesinde bir kendimize güvenimizi sunmak amacıyla verdiğimiz dilekçelerdir. Şunu da söylemek istiyorum; bu çirkin olayları farklı farklı versiyonları servis eden arkadaşımızın istifasını bizler de istiyoruz” dedi.

 ÇANAKKALE’NİN MENFAATLERİNE AYKIRI HİÇ BİR ŞEYE İMZA ATMADIK, ATMAYIZ

 Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tülay Ömercioğlu, istifalarını ne zaman verdikleri soru üzerine; “Bu sabah istifalarımızı sunduk. Olmayan olayın nasıl çıkartıldığı ile ilgili kısımlar yayınlanmamış, kimsenin töhmet altında kalmasın dediğim kısımlar yayınlanmış. Töhmet altında kalan varmış gibi yansıtılmış, olmayan şeylerin iletilmesi hoş değil. Ne milletvekilimizden ne de bir başkasından ne şöyle yapalım ne böyle yapalım şeklinde bir talimat olmamıştır. Emir büyük yerlerden gibi ifadeler olmamıştır. Belediye meclis üyeleri aldıkları hukuksuz bir karar varsa yargılanırlar, bizler hukuksuz hiçbir şeye, Çanakkale’nin menfaatlerine aykırı bir şey varsa da direnmişizdir” dedi.

canakkaleaynalipazar.com

akp belediye meclisi çanakkale
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..