Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Eşimin ölümünün Bir kaza olmadığı düşüncesindeyim!...

Geçtiğimiz yıl Mart ayında motosikletiyle Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe Beldesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Levent Yanar’ın Eşi; Olayın bir kaza olmadığı düşüncesindeyim.

Eşimin ölümünün Bir kaza olmadığı düşüncesindeyim!...
Eşimin ölümünün Bir kaza olmadığı düşüncesindeyim!... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 23445 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Geçtiğimiz yıl Mart ayında motosikletiyle Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Evreşe Beldesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren 49 yaşındaki Levent Yanar’in Eşi 38 yaşındaki Ekin Gülşen Yanar, dün düzenlediği basın toplantısında, kocasının kendi hatası ile düşmesi sonucu ölmediğini iddia etti.
Savcılığın soruşturmasına rağmen yeterli delil bulunamadığını öne süren Yanar, başka görgü tanıklarının olması halinde, kendilerine, polise veya jandarmaya başvurmalarını önerdi.    
Olay, 6 Mart 2016 tarihinde Keşan-Gelibolu Karayolu üzerindeki Evreşe Beldesi yakınlarında meydana geldi. Gelibolu'dan Keşan yönüne giden Levent Yanar yönetimindeki 06 GTJ 79 plakalı motosiklet, Evreşe Beldesi yol ayrımında henüz belirlenemeyen nedenle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Devrilen motosikletten düşen diş hekimi Yanar, koruyucu kıyafetleri ve kaskı olmasına rağmen olay yerinde hayatını kaybetti.
Levent Yanar’ın eşi Ekin Gülşen Yanar, dün öğle saatlerinde bir otelde düzenlediği basın toplantısıyla eşinin kendi tedbirsizliği sonucu ölmediğini kazaya başka araç veya araçların da karışmış olabileceğini iddia etti.
“OLAYIN AYDINLATILMASINI İSTİYORUM”
Gülşen Yanar, “Olayın bir kaza olmadığı düşüncesindeyim. Olay yerinde motosikletle 90 metre kesintisiz fren yapılmış. Lastikler birkaç santim incelmiş. Ancak motorda bir hasar yok. Bazı yayın organlarında düşüp başını asfalta çarptığı, önünden geçen hayvanın kazaya neden olduğu şeklinde bilgiler paylaşıldı. Ama bununla ilgili hiçbir delil yok. Ben eşimle motora bindiğim için iyi kullandığını ve manevralarının iyi olduğunu biliyorum. Eşimin babası da aynı zamanda motor tamircisidir. Kendisi 90 metre fren yapmasına rağmen düşmemiş. Son 3 metrede düşüyor. Hayvan çıksaydı da geniş bir yol, manevra yapması zor olmayacaktı. Ayrıca 90 metre frenin ardından hızı 30’lara düşecektir. Bu kadar fren yapıp düşmemesine rağmen son 3 metrede düşerek hayatını kaybedecek kadar başına hasar alıyor. Bu hızla da hiç kimse bu denli bedenen hasar görmez. Kask firmasıyla da konuştum. Önce kaskın parçalanması daha sonra kafatasının parçalanması gerektiğini söylediler. Eşimin kaide kemiği bile kırılmış. Şu demek oluyor ki, bir aracın altında sıkışmış olabilir.” dedi. 
“KASKI ÇÖPLÜKTE BULDUM”
Kocasına ait kaskın çöpe atıldığını belirten Yanar, “Ben kaskı 4 saatlik arama sonucu Evreşe Çöplüğü’nde buldum. Bunu incelemeye götürdüğümde, bana bununla ne bulabileceğimiz soruldu. Ben de bunun bir delil olduğu konusunda ısrar ettim. Ayrıca kaskın klipsinden açılmadığını yanından koptuğunu gördüm. Çünkü eşimin çenesinde bir kesik oluşmuştu. Kask kafasında takılıyken uygulanan basınçla dönmeye çalışmış. Bu da bana bir aracın altında olabileceği düşüncesini çağrıştırıyor” şeklinde konuştu.
Olay yerine yakın bir dinlenme tesisindeki güvenlik kamerası görüntülerinin de incelendiğini ifade eden Yanar, şunları söyledi: “Görüntüler uzaktan çekilmiş. Uzak ta olsa savcı tarafından da söylenen 4 dakika boyunca bir aracın durduğu yönünde. Olay anında kuvvetli ışık patlamaları oluyor. Savcıya bununla ilgili yorum yapmasını söylediğimde, motosikletin ışıkları olabileceği söylendi. Ama benim düşüncem buna başka bir aracın sebep olduğu ve o ışık patlamalarının da kaskın üzerinden geçmeye çalışırkenki hareketten kaynaklandığı.”
Toplantıya katılan Levent Yanar’ın arkadaşı Cüneyt Özdişli ise slayt sunumu eşliğinde kazayla ilgili görselleri gösterdi.
Ekin Gülşen Yanar, son olarak, kazayla ilgili yürütülen soruşturmanın yanı sıra kendilerinin de bilgi toplamaya çalıştıklarını belirtti.
 

motosiklet kaza çanakkale gelibolu ölüm evreşe
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
motorcu     2017-01-20 öyle bir sunumki valla inandırıcı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..