deja vue çanakkale
Advert
Advert

Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı...

Aydınlık, özgür, laik ve çağdaş bir ülke temennisiyle yıllardır zor şartlarda mücadele eden, emek verenlerin günü bugün

Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı...
Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3022 kez okundu.
Advert Advert

Aydınlık, özgür, laik ve çağdaş bir ülke temennisiyle yıllardır zor şartlarda mücadele eden, emek verenlerin günü bugün. Ne üzücüdür ki basın emekçilerimiz günümüzde çok zor şartlar altında çalışıyorlar. Kazandıkları az, kelimeleri kısıtlanmış... Demokrasi ve özgürlük yolunda çıktıkları bu yolda ne yazık ki yalnız yürümek zorunda kalıyorlar. Nitelikli, yaratıcı zihinler tek tek ellerimizden kayıp gidiyor. Önce cümleleri alınıyor ellerinden bir bir, sonra kalemleri, hatta bazen bedenleri bile. Değerli, yeri doldurulamaz pek çok gazetecisini kaybetti bu ülke. Abdi İPEKÇİ'sini, Uğur MUMCU'sunu, Hrant DİNK'ini, Ahmet Taner KIŞLALI'sını ve daha nicelerini.
Yıllar; basın özgürlüğü ve basın emekçilerinin hakları adına çok da iç açıcı gelişmeler getirmiyor ne yazık ki. Oysa özgür basın, güçlü bir toplumun en temel taşıdır. Demokrasinin ve özgürlüklerin ayrılmaz bir parçasıdır.
Basın emekçilerimizin ve tüm gazetecilerin, özgürce, sağlıklı koşullar altında, hiç bir baskı altında kalmadan, şiddet görmeden, öldürülmeden yazmalarını, çizmelerini temenni ettiğim yeni bir döneme daha giriyoruz.
Tüm basın emekçilerini zor şartlar altında gösterdikleri gayretlerinden dolayı tebrik ediyor, beraberce daha güzel günleri göreceğimiz inancımla tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.
 
 
Ülgür GÖKHAN
Belediye Başkanı

belediye çanakkale ülgür gökhan gazeteciler
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı
İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 4 yaralı
İki otomobilin çarpıştığı kazada 1’i ağır 2 kişi yaralandı.
İki otomobilin çarpıştığı kazada 1’i ağır 2 kişi yaralandı.