Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İl Halk Kütüphanesi ve Belediye Sosyal Tesisleri İçin İmzalar Atıldı...

İl Halk Kütüphanesi ve Belediye Sosyal Tesisleri Yapılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığına Tahsis Edilecek Arsa Hakkında Protokol İmza Töreni, Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleşti.

İl Halk Kütüphanesi ve Belediye Sosyal Tesisleri İçin İmzalar Atıldı...
İl Halk Kütüphanesi ve Belediye Sosyal Tesisleri İçin İmzalar Atıldı... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4799 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

imza törenine,Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Başkan Yardımcıları Handan Özyayla ve Özleyiş Çetin, Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır ile Destek Hizmetleri Müdürü Meral Harput katıldı. Protokole ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çanakkale Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Kültür Müdürümüz Sayın Kemal Dokuz’un varlığında Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürlüğüne Belediyenin Sosyal Tesislerinin ve arkasındaki otopark alanının tahsisi protokolü için bir araya geldik. Daha önce Belediye Meclisinden bu konu geçmişti. Müdürümüzle beraber Ankara’da da görüşmeler yaptık. Öndeki Sosyal Tesisimizin bulunduğu alanı, bizim projemizi yapmak ve bize bırakmak üzere arkadaki otopark alanının kütüphane olarak yapılması – yandaki Kütüphane alanını da içine katarak- daha büyük bir kütüphane alanı, hizmet alanı yaratılmasına yönelik bir çalışma yapılacak. Biz 30 yıllığına bu alanı tahsis ettik Bakanlığa. 30 yıl sonra da Bakanlık yine talep ederse, protokolün aynı şartlarının yenilenmesi konusunu protokol içerisine yerleştirdik. Bizim Sosyal Tesis binamız yine sosyal tesis olarak devam edecek, yine Şehir Kulübünün alanı kalacak, kafe olarak bulunan alan aynı kalacak. İhale yapıldıktan sonra bu alanı boşaltıp teslim edeceğiz. Bizim binamız ruhsat alındıktan sonra 18 ayda tamamlanacak. Arkadaki kütüphane binası ve yan tarafı da altında otopark olması koşuluyla yapılacak. Çanakkale için önemliydi kütüphane. Çanakkale okuyan ve kültür seviyesi yüksek bir kent. Okullarımız da talep ediyordu. Bu kütüphane çok önemli bir hizmet alanı ve kentlilerimizin kullanımında olacak bir alan” diye konuştu.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz da, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Çanakkale Belediyesine ve projede emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, “Herkes kazanıyor Belediyemiz, Kültür Turizm Bakanlığımız, Çanakkale ve ülke kazanıyor. Ben olaya böyle bakıyorum. Bu proje şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bu protokol ile start vermiş olduk” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ise protokol imza töreni gerçekleştirildi.

çanakkale belediyesi kütüphane sosyal tesis imza
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..