Advert

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan esnafa 1 liralık siftah desteği

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) aktif öğrenci gruplarından Halkla İlişkiler Topluluğu, etkinliklerine yenisini ekledi

ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan esnafa 1 liralık siftah desteği
ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğundan esnafa 1 liralık siftah desteği Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4108 kez okundu.
Advert Advert

Yoksul insanlara yardım eden, huzurevinde yaşlıları yalnız bırakmayan, etkinlik girişlerinde kitap ve oyuncak toplayarak bunları köy çocuklarına dağıtan topluluk üyeleri, bu sefer esnafa kapı altlarından 1 liralık siftah attı. Zarf içine ayrıca "Değerli esnafımız, siftah ilk nefes gibidir. Aldıkça Allah daha fazlasını verir" yazılı not da ekleyen öğrenciler, esnafın gönlünü kazandı.

ÇOMÜ'deki Halkla İlişkiler Topluluğu üyeleri, pilot bölge olarak seçtikleri ve dönem başından beri etkinlik yaptıkları Kepez'de, haftanın ilk günü ve sabahın çok erken saatlerinde esnafların kapı altlarından 1 TL siftah attı. Zarf içinde takdim edilen 1 TL'nin yanına "Değerli esnafımız, siftah ilk nefes gibidir. Aldıkça Allah daha fazlasını verir" yazılı notlar ekledi. 

ESNAFIMIZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN AİLESİDİR

Kepez'de 100 esnafı ziyaret eden ve kendi harçlıklarından siftah veren Halkla İlişkiler Topluluğu üyelerinden Ahmet İnce, "Bize her zaman güler yüzlü olan esnafımızda bir mutluluk yaratmanın onurunu yaşıyoruz" dedi. Engin Alp Kodal, esnaf ve öğrenci etkileşimi adına yapılan bu çabadan mutluluk duyduğunu belirtirken, Necla Aykut ise "Değerli esnafımız, üniversite öğrencileriyle aile oldukça mutlu bir Çanakkale kaçınılmazdır" diye konuştu. 

Topluluk Başkanı Batıhan Alay ise yaptıkları 'Siftah Öğrenciden' çalışmasına ilişkin olarak verdiği bilgide, "Esnafın bu sabah siftahı bizden olsun istedik. Sadece topluluğumuz adına değil tüm üniversiteliler adına bu ziyaretlerimizi yaptık. Esnafımıza öğrencilerin yanlarında oldukları mesajını verdik. Bu çalışma esnaf ve öğrenci arasında bir köprü olmuştur" dedi. 

Topluluk Akademik Danışmanı Gökhan Bayram ise bu çabanın duyarlı öğrenciler tarafından yapıldığını, topluluk üyelerinin her birinin kendinden daha fazla başkasını düşünen öğrencilerden oluştuğunu, bünyelerindeki KOBİ Komisyonun önümüzdeki günlerde esnaflar için önemli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

DHA

Çomü esnaf siftah çanakkale
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..