newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Türkiye’nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü Andılar

ÇANAKKALE’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl yönetimi tarafından düzenlenen törenle, Türkiye’nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anıldı.

Türkiye’nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü Andılar
Türkiye’nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'yü Andılar Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3398 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl yönetimi tarafından düzenlenen törenle, Türkiye’nin ilk başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anıldı. 
Anma töreni, Muammer Aksoy Meydanı’ndaki İnönü heykeli önünde düzenlendi. Törene, Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Başkan Vekili Av. Güneş Pehlivan, Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş ile çok sayıda partili katıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Başkan Vekili Av. Güneş Pehlivan, Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş birlikte İnönü heykeline çelenk bıraktı. 
CHP İl Başkan Vekili Av. Güneş Pehlivan yaptığı konuşmada, “Çağdaş Cumhuriyetin kurucu önderlerinden olan, ikinci Cumhurbaşkanımız ve ikinci Genel Başkanımız Sayın İsmet İnönü’yü, aramızdan ayrılışının 43. Yıl dönümünde, saygı ve minnet ile anıyoruz. Faşizmin gerçekleri yorumlamada gösterdiği serbestiyi, şairler ve edebiyatçılar tabiatı yorumlamada bile gösterme cesaretine asla erişememişlerdir. Dolayısı ile ‘Lozan’ı bize zafer diye yutturdular’ cümlesindeki, ulusa ve tarihine olan saygısızlık, sadakatsizlik ve bilgisizlik, Lozan’da İnönü’nün tüm emperyalistlere karşı dik duruşundan ileri gelen millet onuru karşısında acizdir. Bugün yeniden vermekte olduğumuz İstiklal mücadelesinin ilk kahramanlarından olan İsmet İnönü’yü, zaferlerinden ve başarılarından aldığımız ilhamla anıyor, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Yönetim Kurulumuz adına, Milli Şef’i, manevi huzurunda saygıyla selamlıyorum” dedi.

Anma töreni, İsmet İnönü heykelinin önünde partililerin topluca hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi. 

DHA

çanakkale chp ismet inönü anmak
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 yaralı
Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 yaralı
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..