Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İfadesi bile alınmadan açığa alınan Dr. Çağdaş Balcı görevine iade edilmeli”

Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yaparken ifadesi bile alınmadan açığa alınan Tabip Odası üyesi Dr. Çağdaş Balcı için basın açıklamasında bulundu.

İfadesi bile alınmadan açığa alınan Dr. Çağdaş Balcı görevine iade edilmeli”
İfadesi bile alınmadan açığa alınan Dr. Çağdaş Balcı görevine iade edilmeli” Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6415 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Oda Başkanı Dr. Güleda Erensoy, Çağdaş Balcı’nın en kısa sürede görevine iadesini talepte bulunarak ÇOMÜ yönetimine sorular sordu… 
 Çanakkale Tabip Odası üyesi Dr. Çağdaş Balcı  zorunlu hizmet görevi için Yüksekova’ya atamasını beklerken, 26 Kasım tarihinde gözaltına alınmış ve 6 Aralık’ta polis tarafından ilk ifadesi alınarak ,7 Aralık’ta Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarıldı. Balcı, mahkemeye sevk edilmesine gerek görülmeden serbest bırakıldı ancak henüz gözaltı sürecindeyken,6Aralık’ta üniversite yönetimi tarafından ÇOMÜ Tıp Fakültesi ile ilişiği kesildi ve açığa alındı. Bu süreçte Dr. Balcı’ya destek olan üyesi olduğu Çanakkale Tabip Odası Yönetim Kurulu konu hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi. Çanakkale Tabip Odası’nda yapılan basın toplantısını Oda Başkanı Dr. Güleda Erensoy okudu. Erensoy toplantıda şunları söyledi; “Dikkat çekmek istiyoruz: Gözaltına alınmış polis daha ifadesini bile almadan üniversite yönetimi tarafından açığa alınmış, Cumhuriyet Savcılığı mahkemeye sevk etmeye gerek görmeden serbest bırakmıştır. Üniversite yönetimine sormak istiyoruz… Cumhuriyet Savcılığı’nın bile mahkemeye çıkarmaya gerek görmediği Çağdaş Balcı’yı, hangi yasaya ,hangi kitaba, hangi dine, hangi kültüre ,hangi bilgiye, hangi insanlığa dayanarak açığa aldınız? Terör örgütleriyle ilişkisi olduğunu iddia ederek açığa aldığınız Çağdaş Balcı,4 yıldır Nöroloji Kliniği’nin tek asistanı olarak çalışan,3 yıldır her mesai sonrasında her gece icap nöbeti tutan,3 yıldır ÇOMÜ Acil’deki tüm nöroloji hastalarını karşılamış ve Nöroloji Servisi’ndeki tüm hastaları takip etmiş Çağdaş Balcı, size göre ne zaman terörist olmuştur? 4 yıl boyunca insan üstü ve insanlık dışı koşullarda çalışırken, tekrarlıyorum hukuksuzca ve insanütü- insanlık dışı koşullarda, her gece icap nöbeti tutarak, acildeki tüm nöroloji hastalarını karşılayarak ve Nöroloji Servisi’ndeki tüm hastaları takip ederek, sizler Nöroloji Kliniği’ne yeni bir asistan kadrosu açmadığınız için, Çağdaş Balcı ÇOMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniği’nin tüm yükünü sırtlanırken, Çağdaş Balcı’yı ne oldu da terörle ilişkili buldunuz?” dedi. 

 Savcılık bıraktı, ÇOMÜ attı!
Erensoy, Balcı’yı hakkında iddialarla savcılığın mahkemeye bile çıkarmaya gerek görmediğini hatırlatarak, “ÇOMÜ Nöroloji’de takipli tüm MS hastaları, epilepsi hastaları, parkinson hastaları, felçli hastalar Çağdaş Balcı’yı ismi ile tanıyıp bilirken, birlikte çalıştığı her insan onun sorumluluk duygusu ve çalışkanlığından bahsederken, şu anda sağlık sorunları nedeniyle yanımızda olamayan hocası Handan Özkahramanlı için bir gurur kaynağıyken ,üniversite hastanesine yıllarca emeğini vermiş bu insana, savcılık bile mahkemeye çıkarmaya gerek görmemişken, siz ne hakla kendinizi ceza merci olarak görür ve ceza kesmeye kalkarsınız ,ne hakla bu toplumu doktorsuz bırakırsınız? Bu kadar mıdır ,gözaltına alınmış, savcı da bıraktı ama şüphelendim bir kere ,burası benim çöplüğüm ,benim düdüğüm öter! Yıllardır Fethullahçı kadrolarla yönetilen ve Fethullahçı kadrolaşmanın en üst düzeyde konumlanmış olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, muhalif ve onurlu, işini layıkıyla yapan insanlara yıllarca kadrolarını vermeyip onları soruşturmalara boğarak ‘ah’larını alırken ,bunlarla uğraşmaktan bilimsel bir duruş ile anılacağı hiçbir özellik geliştirememiştir. Açıkçası Tıp Fakültesi özelinde çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Çanakkale’ye, bu şehre, bir ‘fakülte’ olarak katkıları çok düşüktür. Hal böyleyken, bütün bu koşullarda işini sonsuz bir özveri ve adanmışlıkla yürüten, Nöroloji gibi ağır bir kliniği 4yıl boyunca tek bir asistan olarak sırtlayan bir hekime reva gördüğünüz bu durum, Fethullahçılardan temizlemeye çalıştığınız kurumunuza zarar vermektedir. Bırakın da üniversiteniz ve fakülteniz, işini en iyi şekilde yapan, nitelikli, düzgün, yanlışa yanlış diyen, cesur mezunlarıyla tanınsın! Fethullahçı yönetim kadrosunun bu üniversiteye ve şehre çok zararı oldu, engel olmayı bırakın da insanlar bu toplum için hizmet etmeye devam etsinler!” ifadelerine yer verdi. 
 “Çağdaş Balcı’nın emeği o hastanede çok çok büyüktür” 
“Bu ülke bizim ülkemiz” diyen Erensoy, “Bu ülkeye hiç kimse ‘benim çöplüğüm’ muamelesi yapamaz. Kimse bizi kendi ülkemizde sürgün durumunda bırakamaz Bıraktığını sanabilir, bir süre bırakabilir de, ancak keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. .Bu ülkede herkes sizin gibi, sizin istediğiniz şekilde düşünmek zorunda değil. Düşündüklerini beğenmiyor ve onaylamıyor, kendinize tehlike olarak görüyorsunuz diye, hukuka dayanmadan, sırf sizden değil diye insanları işaretleyip yıllarca sömürmüş olduğunuz emekleri üzerine yatamazsınız .Şu anda üniversite hastanenizde, Nöroloji Kliniği varsa, o kliniğin yüzlerce takipli hastası varsa bunda yıllardır o hastaları ve kliniği sırtlanmış ve ayakta tutmuş Çağdaş Balcı’nın emeği çok çok büyüktür ve bu emek, hukuksuz ve aymaz suçlamalarla yok edilemez. Çağdaş Balcı’nın en kısa sürede görevine iadesini talep ediyoruz” ifadeleri ile açıklamasını tamamladı. 
Atakan Alkış 
Çanakkale Olay 
tabip odası çomü dr.çağdaş balcı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki