Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Savcılık Serbest Bıraktı; Rektörlük Açığa Aldı!..

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde görevli Asistan Dr. Çağdaş Balcı Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği iddiasıyla Rektörlük tarafından açığa alındı

Savcılık Serbest Bıraktı; Rektörlük Açığa Aldı!..
Savcılık Serbest Bıraktı; Rektörlük Açığa Aldı!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 11788 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Türk Tabipler Birliği ve Çanakkale Tabipler Odası tarafından geçen 25 Nisan'da 'Hekimler ve Barış' konulu uluslararası konferans düzenlenmiş. Yeni Zelanda Tabipler Birliği Başkanı, Dünya Tabipler Birliği Başkanı, Avustralya Tabipler Birliği Başkanı ve Türk Tabipler Birliği Başkanı'nın konuşmacı olduğu ÇOMÜ Süleyman Demirel Konferans Salonu'ndaki toplantıya dinleyici olarak katılan ve söz alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı'nda görevli Asistan Dr. Çağdaş Balcı hakkında, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı eleştirdiği ve hakaret ettiği iddiasıyla Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 'siyasi ve ideolojik propaganda' yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı..soruşturma sonucu Açığa alınan Doktor Çağdaş Balcı’ya meslektaşları sahip çıkarken Tabipler Odası’ndan da tepki geldi; “Savcılık serbest bırakmışken; ÇOMÜ’nün Dr. Çağdaş Balcı’yı hangi gerekçe ile açığa almıştır?” ifadelerine yer vererek ÇOMÜ Rektörlüğünü eleştirdiler.

Dr.Çağdaş Balcı’nın ÇOMÜ Rektörlüğünce açığa alınmasının ardından basın açıklaması yapan Çanakkale Tabipler Odası Yönetimi, meslektaşlarına sahip çıkarken; ÇOMÜ Rektörlüğüne de sert eleştirilerde bulundular. Tabipler Odası’ndan yapılan açıklamada; “Odamız üyesi ve aktivisti, ÇOMÜ Tıp Fakültesi’nden sonbaharda nöroloji uzmanlığını almış, zorunlu hizmet görevi için Yüksekova’ya atamasını bekleyen Çağdaş Balcı,26 Kasım tarihinde gözaltına alınmıştır. 6 Aralık’ta polis tarafından ilk ifadesi alınmış,7 Aralık’ta Cumhuriyet Savcılığı’na çıkarılmış, mahkemeye sevk edilmesine gerek görülmeden serbest bırakılmıştır. Henüz gözaltı sürecindeyken, 6Aralık’ta üniversite yönetimi tarafından ÇOMÜ Tıp Fakültesi ile ilişiği kesilmiş ve açığa alınmıştır.”
 
SAVCILIK MAHKEMEYE GEREK GÖRMEDEN SERBEST BIRAKTI
 
“Dikkat çekmek istiyoruz: Gözaltına alınmış polis daha ifadesini bile almadan üniversite yönetimi tarafından açığa alınmış, Cumhuriyet Savcılığı mahkemeye sevk etmeye gerek görmeden serbest bırakmıştır. Üniversite yönetimine sormak istiyoruz: “Cumhuriyet Savcılığı’nın bile mahkemeye çıkarmaya gerek görmediği Çağdaş Balcı’yı, hangi yasaya, hangi kitaba, hangi dine, hangi kültüre, hangi bilgiye, hangi insanlığa dayanarak açığa aldınız? Terör örgütleriyle ilişkisi olduğunu iddia ederek açığa aldığınız Çağdaş Balcı,4 yıldır Nöroloji Kliniği’nin tek asistanı olarak çalışan,3 yıldır her mesai sonrasında her gece icap nöbeti tutan,3 yıldır ÇOMÜ Acil’deki tüm nöroloji hastalarını karşılamış ve Nöroloji Servisi’ndeki tüm hastaları takip etmiş Çağdaş Balcı, size göre ne zaman terörist olmuştur? 4 yıl boyunca insanüstü ve insanlık dışı koşullarda çalışırken, tekrarlıyorum hukuksuzca ve insanüstü- insanlık dışı koşullarda, her gece icap nöbeti tutarak, acildeki tüm nöroloji hastalarını karşılayarak ve Nöroloji Servisi’ndeki tüm hastaları takip ederek, sizler Nöroloji Kliniği’ne yeni bir asistan kadrosu açmadığınız için, Çağdaş Balcı ÇOMÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Kliniği’nin tüm yükünü sırtlanırken, Çağdaş Balcı’yı ne oldu da terörle ilişkili buldunuz?”
 
4 YIL BOYUNCA İNSANÜSTÜ ÇALIŞAN HEKİME BU YAPILIR MI?
 
“ÇOMÜ Nöroloji’de takipli tüm MS hastaları, epilepsi hastaları, parkinson hastaları, felçli hastalar Çağdaş Balcı’yı ismi ile tanıyıp bilirken, birlikte çalıştığı her insan onun sorumluluk duygusu ve çalışkanlığından bahsederken, şu anda sağlık sorunları nedeniyle yanımızda olamayan hocası Handan Özkahramanlı için bir gurur kaynağıyken, üniversite hastanesine yıllarca emeğini vermiş bu insana, savcılık bile mahkemeye çıkarmaya gerek görmemişken, siz ne hakla kendinizi ceza merci olarak görür ve ceza kesmeye kalkarsınız, ne hakla bu toplumu doktorsuz bırakırsınız? Bu kadar mıdır, gözaltına alınmış, savcı da bıraktı ama şüphelendim bir kere ,burası benim çöplüğüm ,benim düdüğüm öter!”
 
TIP FAKÜLTESİNİN TIP OLARAK ÇANAKKALE’YE KATKISI DÜŞÜKTÜR
 
“Yıllardır Fethullahçı kadrolarla yönetilen ve Fethullahçı kadrolaşmanın en üst düzeyde konumlanmış olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, muhalif ve onurlu, işini layıkıyla yapan insanlara yıllarca kadrolarını vermeyip onları soruşturmalara boğarak ‘ah’larını alırken, bunlarla uğraşmaktan bilimsel bir duruş ile anılacağı hiçbir özellik geliştirememiştir. Açıkçası Tıp Fakültesi özelinde çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki, Çanakkale’ye, bu şehre, bir ‘fakülte’ olarak katkıları çok düşüktür. Hal böyleyken, bütün bu koşullarda işini sonsuz bir özveri ve adanmışlıkla yürüten, Nöroloji gibi ağır bir kliniği 4yıl boyunca tek bir asistan olarak sırtlayan bir hekime reva gördüğünüz bu durum, Fethullahçılardan temizlemeye çalıştığınız kurumunuza zarar vermektedir. Bırakın da üniversiteniz ve fakülteniz, işini en iyi şekilde yapan, nitelikli, düzgün, yanlışa yanlış diyen, cesur mezunlarıyla tanınsın! Fethullahçı yönetim kadrosunun bu üniversiteye ve şehre çok zararı oldu, engel olmayı bırakın da insanlar bu toplum için hizmet etmeye devam etsinler!”
 
BİZİ KİMSE KENDİ ÜLKEMİZDE SÜRGÜN YAPAMAZ!
 
Bu ülke bizim ülkemiz. Bu ülkeye hiç kimse ‘benim çöplüğüm’ muamelesi yapamaz. Kimse bizi kendi ülkemizde sürgün durumunda bırakamaz Bıraktığını sanabilir, bir süre bırakabilir de, ancak keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. .Bu ülkede herkes sizin gibi, sizin istediğiniz şekilde düşünmek zorunda değil. Düşündüklerini beğenmiyor ve onaylamıyor, kendinize tehlike olarak görüyorsunuz diye, hukuka dayanmadan, sırf sizden değil diye insanları işaretleyip yıllarca sömürmüş olduğunuz emekleri üzerine yatamazsınız. Şu anda üniversite hastanenizde, Nöroloji Kliniği varsa, o kliniğin yüzlerce takipli hastası varsa bunda yıllardır o hastaları ve kliniği sırtlanmış ve ayakta tutmuş Çağdaş Balcı’nın emeği çok çok büyüktür ve bu emek, hukuksuz ve aymaz suçlamalarla yok edilemez. Çağdaş Balcı’nın en kısa sürede görevine iadesini talep ediyoruz.”

Aynalı Pazar

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..