anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Rus Büyükelçi’nin vurulma Anı Ortaya Çıktı

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da silahlı saldırıya uğradı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Karlov'un hayatını kaybettiğini duyurdu. Rusya Ankara Büyükelçi'si Andrey Karlov'un vurulma görüntüleri ortaya çıktı.

Rus Büyükelçi’nin vurulma Anı Ortaya Çıktı
Rus Büyükelçi’nin vurulma Anı Ortaya Çıktı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7165 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Ankara Çağdaş Sanatlar Galerisinde bir sergiye katılan büyükelçiye koruma görüntüsündeki bir kişi tarafından ateş açıldı. Büyükelçi olay yerinde ağır yaralandı. Rus haber Ajansı’nın haberine göre, büyükelçinin öldüğü belirtildi. Görgü tanıkları ise hastaneye kaldırılırken hayatını kaybettiğini öne sürdüler. Saldırganın en az 5-6 el ateş ettiği belirtilirken ‘'Biz Suriye'de her gün ölüyoruz'' diye bağırdığı bildirildi.
 SALDIRGAN POLİS KİMLİĞİYLE İÇERİYE GİRMİŞ
 Rus Büyükelçi’ye saldırıyı düzenleyen kişinin, uzun süre polise direndiği ifade edildi. Saldırganın binaya polis kimliğiyle girdiği bildirildi. Saldırıdan yaklaşık 25-30 dakika sonra saldırganın etkisiz hale getirildiği ve olay yerine gelen Bakan Süleyman Soylu’nun bina içine girerek incelemelerde bulunduğu açıklandı.
 ANDREY KARLOV KİMDİR?
 Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov silahlı saldırıya uğradı ve ağır yaralandı. Andrey Karlov kimdir? Yüksek eğitimini Moskova Devlet Ulsulararası İlişkiler Entistütüsünde gerçekleştiren Karlov, 1992 yılında Diplomasi Akademisinden mezun olmuş ve eğitim hayatını tamamlamıştır. Uzun yıllardır diplomat olan Andrey Karlov SSCB döneminde de hizmet vermiştir. Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Merkez teşkilatı ve yurtdışında yer alan temsilciliklerde görev almış, 1976-1981, 1984-1990 yıllarında SSCB Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde, 1992-1997 yıllarında Rusya Federasyonu Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde görev almıştır. Temmuz 2013'de Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atandı. Büyükelçi diplomatik ünvanına sahiptir.

 

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...