Advert

'Tarım Teknikerleri lisans tamamlamak istiyor' Kampanyası Başlatıldı

TARIM – ZİRAAT TEKNİKERLERİ LİSANS TAMAMLAMA HAKKI İSTİYOR

'Tarım Teknikerleri lisans tamamlamak istiyor' Kampanyası Başlatıldı
'Tarım Teknikerleri lisans tamamlamak istiyor' Kampanyası Başlatıldı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 8220 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

Basın Bildirisidir

Ülkemiz Tarımına gönül veren, Tarıma çok uzun yıllardan bu yana emek vermiş ve sahada birebir çalışan üreten, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Ziraat Teknik ve Meslek (Tarım , Ev Ekonomisi) Liselerine sınavla alınarak çoğumuz yatılı olarak Bakanlığa bağlı Tarım Liselerinden mezununuz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının değişik birimlerinde uzun yıllardan bu yana Tarım ve Sağlıkla ilgili görev yapan "TEKNİK “ sınıfında çalışan personeliz.
Çoğumuz 05.05.1994 tarihinde Anadolu Üniversitesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Özel bir sınava tabi tutularak, Tarım Ön Lisans ve Veteriner Sağlık Teknikeri Ünvanı ile Ön Lisans eğitimimizi tamamladık. Bazılarımızda değişik Üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarından mezunuz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında ve Özel iş yerlerinde, Tarım Teknikeri ve Veteriner Sağlık Teknikeri kadrolarında görev yapmaktayız.
Bilindiği üzere, Açık Öğretim Ön Lisans mezunlarından; Öğretmenlere, İlahiyat, Sağlık, Adalet, Polis...vb. mezunlarına "LİSANS TAMAMLAMA" hakları tanınmıştır. Ancak biz "TARIM" meslek mensuplarına bu hak halen tanınmamıştır. Tarım ekonomisi alanında uzaktan –açık öğretim yöntemi ile lisans tamamlanması günümüz teknolojisinde mümkündür.
Ayrıca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev yapan "Veteriner Sağlık Teknikerleri" Sağlık Lisans Tamamlama hakkından yararlanarak, Ziraat Fakültelerinin "ZOOTEKNİ" bölümünde öğrenimlerini sürdürmektedirler. Yani Sağlıkla ilgili personele açılan TEKNİK bir bölümde lisans tamamlama hakkı tüm tarım teknikerlerine de verilmelidir.
Ön Lisans mezunları için Dikey Geçiş Sınavları düzenlenmekte olup, kontenjanlar çok sınırlı olduğundan yerleşme olanağı çok kısıtlıdır. Bu nedenle, diğer "Meslek Yüksek Okulu "mezunlarına tanınmış olan" SINAVSIZ TARIM LİSANS TAMAMLAMA" hakkının biz "TARIM ÖN LİSANS" mezunlarına da verilmesini verilmesini talep ediyoruz. Saygılarımızla

Oy verme linki için tıklayınız

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali öz     2016-12-20 Öğretmenlere, İlahiyat, Sağlık, Adalet, Polis...vb gibi pek çok alanda tanınan lisans tamamlam ahakkının tüm tarımsal ön lisans bölüm mezunlarına da tanınmasını istiyoruz.
Ali ÖZ     2016-12-20 Tarımsal bölümlerden mezun teknikerlerin sesi oldunuz. teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi