Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Dünya rekoru kıran Çanakkaleli Derya Can 'Her metrede şehitleri düşünüp onlardan güç aldım'....

Çanakkaleli Milli sporcu Derya Can, paletli değişken ağırlık dalında 111 metre dalışı 2 dakika 38 saniyede başarıyla tamamlayarak dünya rekoru kırdı. Her metrede şehitleri düşünüp onlardan güç aldığını söyleyen Can, "Kayseri'de patlama olduğunu öğrendim. Rekor denemem olduğu için bana söylememişler, buruk bir sevinç oldu" dedi.

Dünya rekoru kıran Çanakkaleli Derya Can 'Her metrede şehitleri düşünüp onlardan güç aldım'....
Dünya rekoru kıran Çanakkaleli Derya Can 'Her metrede şehitleri düşünüp onlardan güç aldım'.... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 10374 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

MİLLİ sporcu Derya Can, Kaş'ta paletli değişken ağırlık dalında 111 metre dalışı 2 dakika 38 saniyede başarıyla tamamlayarak dünya rekoru kırdı. Her metrede şehitleri düşünüp onlardan güç aldığını söyleyen Can, "Kayseri'de patlama olduğunu öğrendim. Rekor denemem olduğu için bana söylememişler, buruk bir sevinç oldu" dedi. 
Milli sporcu Derya Can (Göçen), Kaş Hidayet Koyu'nda paletli değişken ağırlık dalında 111 metre dalış gerçekleştirdi. Mono paletle dalışı 2 dakika 38 saniyede başarıyla tamamlayan Derya Can, Şahika Ercümen'in 110 metre olan rekorunu 1 metre geliştirerek, yeni rekorun sahibi oldu. Dalışın ardından büyük coşku yaşayan Can, dalış ekibindeki eşi Tayfun Göçen'e sarılarak sevincini paylaştı. Denizde Türk bayrağı açan Derya Can, şehit asker ve polislerin adı yazılı olan pankartla sevincini yaşadı. 
'BAŞARILARIMA DEVAM EDECEĞİM' 
Dün gerçekleştirilen dalışta paletsiz değişken ağırlıkta 94 metre dalarak dünya rekoru kırdığını hatırlatan Can, bugün de paletli 111 metrede rekor kırdığını söyledi. Rekorunu şehitlere adadığını vurgulayan Can, "Pankartımızda da şehitlerimizin adı yazılı. Daldığım her metrede şehitlerimizi düşündüm ve onlardan güç aldım. Rekorlar ülkemize bu zor günlerde hediyem olsun. Az önce de Kayseri'de patlama olduğunu öğrendim. Rekor denemem olduğu için bana söylememişler, buruk bir sevinç oldu. Ülkemiz savaşlarla değil başarıyla anılmayı hak ediyor. Başarılarıma devam edeceğim. Rekor planlarım var. 2017 yılı için de barış ve huzur diliyorum Türk halkına" diye konuştu.
'ŞEHİTLERİMİZDEN GÜÇ ALDIM' 
Sağlık nedenleriyle bir süre rekor denemesi yapamadığını anlatan Can, şehitler için yaptığı dalışı 4 senedir beklediğini aktardı. Zor şartlara rağmen 2 rekoru da kırdığına dikkati çeken Can, "Yaz olsa çok iyiydi. Biraz su üzerinde üşüdüm ama ekip arkadaşlarım sağolsun destek oldu. Su üstünde sıcak su torbalarıyla ısınmaya çalıştım. Her metrede şehitlerimizi düşünüp onlardan güç alarak bu rekoru kırdım" dedi.

DHA

çanakkale haber derya can dünya rekoru bayrak
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır