Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇOMÜ Öğrenci Temsilcisi Seçimleri İçin Şok İddialar!

ÇOMÜ Öğrenci Meclisi üyesi Ülkücü kökenli bir grup öğrenci Rektörlük önünde eylem düzenleyerek, ÇOMÜ Öğrenci Konseyi seçimleri ile ilgili olarak öğrencilerin tehdit edildiği iddialarını ortaya attılar. Öğrenci temsilcisi seçimleri için Üniversite öğretim üyelerinin bazılarının öğrencileri sınıflarda ve AK Parti Milletvekili Bülent Turan’ın seçim bürosunda tehdit ettiklerini, Üniversite yönetiminin de yönetmeliklere aykırı hareket edilmesine rağmen bunlara göz yumduğu iddia edildi.

ÇOMÜ Öğrenci Temsilcisi Seçimleri İçin Şok İddialar!
ÇOMÜ Öğrenci Temsilcisi Seçimleri İçin Şok İddialar! Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5783 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

ÇOMÜ Öğrenci Meclisi üyesi Ülkücü kökenli bir grup öğrenci Rektörlük önünde eylem düzenleyerek, ÇOMÜ Öğrenci Konseyi seçimleri ile ilgili olarak öğrencilerin tehdit edildiği iddialarını ortaya attılar. Öğrenci temsilcisi seçimleri için Üniversite öğretim üyelerinin bazılarının öğrencileri sınıflarda ve AK Parti Milletvekili Bülent Turan’ın seçim bürosunda tehdit ettiklerini, Üniversite yönetiminin de yönetmeliklere aykırı hareket edilmesine rağmen bunlara göz yumduğu iddia edildi.

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi seçimleri 23 Kasım - 13 Aralık 2016 tarihleri arasında yapıldı. Öğrenci temsilcisi olarak ise; Alperen Uysal seçildi. Bugün ise; ÇOMÜ Öğrenci Meclis üyesi MHP kökenli üniversite öğrencileri, ÇOMÜ Rektörlüğü önünde düzenledikleri eylem ve basın açıklaması ile ÇOMÜ Öğrenci Konseyi seçimleri hakkında şok iddialarda bulundular.
 
Rektörlük önünde düzenlenen eylemden sonra basın açıklaması yapan öğrenciler, daha önce 15 Aralık 2016 tarihinde seçimlerin sona ereceğinin açıklanmasına rağmen tarihin 13 Aralık’a çekilmesinin habersizce yapıldığını iddia ettiler. Öğrencilerin iddiaları sadece tarihin önce çekilmesi ile de sınırlı kalmadı. Öğrenci Konseyi seçimleri için birçok temsilcinin AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın seçim bürosuna çağrılarak baskı ve tehdite uğradıkları iddia edildi. Bazı öğretim görevlileri ve Dekanların da seçimlerde oy kullanacak öğrencilere seçimi kazanan Alper Uysal yönünde oy vermeleri yönünde baskı ve tehdite uğradıklarını da açıklayan grup, seçimler için belirlenen yönergelerin ise Rektörlük tarafından çiğnendiğini dile getirerek seçimlerin iptali için yargıya başvuracaklarını açıkladılar.
 
ÖĞRENCİ OYLARI HOCALARIN TEHDİTLERİ İLE ETKİLENDİ
 
MHP Kökenli Öğrenci Meclisi üyesi grubun basın açıklaması öncesinde Rektörlük önünde Üniversite güvenlik görevlileri tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı. Rektörlük önünde toplanan öğrenciler burada yaptıkları basın açıklamasında; “ÇOMÜ’de 23 Kasım – 13 Aralık tarihleri arasında yapılan Öğrenci Konseyi seçimlerinde üniversite yönetimi ve hocaların bir kısmı aday olan arkadaşlarımıza seçimi kaybettirmek için adeta seferber olmuşlardır. Yapılan seçimlerde öğrenci oyları değil; hocaların tehditleri, baskıları ve yaptım oldu anlayışları belirleyici nitelikte olmuştur. Bu sebeple sorduğumuz soruların bir an önce Üniversite yönetimince izah edilmesini bekliyoruz” ifadeleri kullandılar.
 
FETÖ'NÜN MAKLUBE SOFRALARINDA BOY BOY RESİMLERİ OLANLAR..
 
Yapılan açıklamalarda; Mesut Kasap isimli şahsın kim olduğu ve neyin karşılığında ÇOMÜ’deki seçimlere müdahil olduğu soruları soruldu ve bu şahsın usulsüz olarak kilitli odayı açtırarak öğrencileri tehdit ettiği belirtildi; “Unutmasın ki kendisinin FETÖ'nün Maklube sofralarındaki boy boy resimleri daha dün gibi hatırımızdadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda seçim kurulu öğle arasında iken, seçim kurulunda olmayan yüksekokul müdürü Necati Cerrahoğlu ve yüksekokulda ders veren ve o gün sınavı olmamasına rağmen resmi olmayan bir şekilde telafi sınavı koyan Mesut Kasap usulsüzce kilitli olan odayı açtırarak desteklediğimiz adaya oy vermezseniz sizi dersten bırakırım tehdidiyle yine usulsüz bir şekilde öğrencilere oy kullandırmışlardır. Seçim süreci boyunca her birimde yapılan seçimlere müdahil olan Mesut Kasap kimdir? ÇOMÜ'ye kaç yılını vermiştir? Hak etmeden aldığı bir şeyin diyeti olarak mı seçimlere müdahil olmuştur? Üniversitede kadrosu olan bu kişinin bir enstitüden temsilci olması etik midir?”
 
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE DEĞİL AMA ADALETE GÜVENİYORUZ
 
Öğrenciler açıklamalarının devamında ise; iddialarının kanıtlarının ellerinde olduğunu belirterek, öğrenci seçimlerinin tekrar edilmesi ve öğrencileri baskı altına alan kişi ve öğretim görevlilerini yargıya şikayet edeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandılar; “İçinde bulunduğumuz bu mübarek günde üniversitemiz yönetimine bu yaptıkları için hakkımızı helal etmiyoruz. Üniversite yönetimine değil ama Yüce Türk adaletine güveniyoruz. Bu usulsüz ve kanun tanımaz davranışlar yine eski FETÖ döneminden kalma algı ve anlayış tarzları devletimizin üst düzey genel başkanlarından Cumhurbaşkanımıza kadar ispatları ve belgeleriyle ulaştırılacaktır. Kimlere ne vaat veriyorsanız verin, nasıl tehdit ediyorsanız edin, bizler ÇOMÜ öğrencileri olarak bu güne kadar hiçbir terör örgütünden yılmadık. Sizin baskılarınız da bizi yıldıramayacaktır” ifadelerine yer verdiler.

DÜN BURADA KRAL OLANLAR BUGÜN CEZAEVİNDELER, BUNU UNUTMAYIN!
 
Açıklamayı yapan Üniversite Öğrenci Konseyi Temsilcisi Muammer Gök açıklamalarında ÇOMÜ Yönetiminde bulunan akademisyenler ile ilgili olarak şok iddialarda bulunarak şunları söyledi; “Neyse yasal hakkımız sonuna kadar arayacağız. Öğrenci Konseyi temsilcileri olarak sizler kaybetmesiniz. Bugün ÇOMÜ kaybetmiştir. Bu üniversiteye haksız ve usulsüz atamalar yapılmıştır. Bugün 15 Temmuz’u yapanlar kimlerdir? Haksızlık sayesinde tüm bu makamlarda oturanlar insanlardı. Bugün yine haksızlıklar sayesinde yine burada makamlara insanlar atanıyor. Yarın 15 Temmuz vakasını tekrar yaşamayacağımızın garantisini kim verecek? Yıllardır bu okuldayız. Dün burada kral olanlar bugün cezaevindeler, bunu hiç kimse unutmasın. Neden cezaevindeler? Ahmet’in Mehmet’in hakkını yedikleri için, vatana millete ihanet ettikleri için cezaevindeler. Bugün sizde ihanet ederseniz sizinde yarın gideceğiniz yer orasıdır. Hiç kimse kendisini kraldan fazla kralcı zannetmesin.”
 
 
Öğrenci Konseyi temsilcilerin basın açıklaması yaparak ÇOMÜ Yönetimine yönelttikleri soru ve iddiaları ise şu şekilde;
 
-Öğrenci Konseyi yönetim kurulu seçimi 15 Aralık'ta yapılacak iken neden yangından mal kaçırırcasına ve usule aykırı bir şekilde, ülkemizdeki menfur terör saldırısından sonra hala acılarımız taze iken 13 Aralıkta yapılmıştır?
 
-Usulsüz şekilde seçim tarihini geri aldıranlar 20 ye yakın öğrenci temsilcisini Çanakkale milletvekili Sayın Turan'ın ofisinde toplayıp ne vaat ettiler veya nasıl tehdit ettiler? Ayrıca temsilcileri bahsedilen yere çağıran Mesut Kasap oy kullanma esnasında neden oy pusulalarının ikiye katlanmasını istemiştir?
 
-Şu güne kadar üniversitemize laf getirmeyen, üniversitemizi her yerde en iyi şekilde temsil eden ve yüzlerce etkinliğe imza atan bizler üniversitede muharrem ayında aşure dağıttığımız için mi, 10 Kasımda Atatürk rozeti dağıttığımızdan mı yoksa salon etkinliklerimiz çok iyi olduğu için mi ötekileştirildik? Üniversitede olay çıkmasını engellediğimiz için mi bize karşısınız?
 
-Genel sekreter yardımcısı Ayhan Monus neye göre Öğrenci Konseyi ile ilgili yönergeyi yorumlayarak yönergede yazmamasına rağmen 1. sınıfların aday olamayacağı kanaatine varmış ve bu konuda neden sadece arkadaşlarımızın kazandığı birimleri rektörün adını kullanarak aramıştır?

-Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksekokulu müdürü neden seçimi kazanmak üzere olan arkadaşımızın adaylığını iptal etmiştir? Arkadaşlarımızı hangi hakla öğrencilikleri üzerinden tehdit edilmiştir?
 
-Biga Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu seçim kurulu yönergede seçimin belirtilen günde tamamlanması gerektiği açıkça belirtilirken neden arkadaşlarımıza seçim yarın devam edecek demiş ve neden arkadaşlarımız sandıktan ayrıldıktan sonra hızlı bir şekilde oylamanın 2. ve 3. turlarına devam ederek bitirmiştir?
 
-İlahiyat fakültesindeki seçimlerde üzülerek ifade ediyoruz ki dekanlık makamındaki bilim insanı olan Sayın Tokpunar ve ondan emir alarak işlemleri yürüttüğünü aleni ifade eden Sayın Oğuzay neden saat belirlememiş ve 2. tur seçimlerini pas geçmiştir?
 
-Eğitim fakültesinde dekan yardımcısı Fatih Kana tarafından arkadaşlarımızın başvuru dilekçeleri yönergeye aykırı şekilde kabul edilmemiş, itiraz dilekçelerine yuvarlak cevaplar verilmiştir. Bu sayede adayların önü baştan kesilerek destekledikleri adayların rahatça seçilmesi sağlanmıştır. Fatih Kana 15 Temmuz'dan kalan bazı korkuları sebebiyle mi bu usulsüz işlemleri yapmaktadır?
 
-Kimya bölümü öğretim üyesi Ömer Faruk Öztürk'ün Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi bünyesindeki anabilim dallarında yapılan seçimlerde ne işi vardır? Kendisini kime ispatlamaya çalışmaktadır? Kendisi rektörlük seçimlerinde biten umutlarını öğrenci konseyi seçimlerinde mi yenilemektedir?
 
FETÖ’NÜN, PKK’NIN YAPAMADIĞI AYRIŞTIRMAYI SİZMİ YAPIYORSUNUZ?
 
-Güzel Sanatlar Fakültesi'nde aday olan arkadaşımız seçimi kazanmış olmasına rağmen fakülte dekanının görüşü alınarak yönergeye aykırı bir şekilde görevden alınmış ve yerine atama yapılmıştır. Bu Bizans hileleri kimler tarafından ve neden yapılmıştır? Gayet şeffaf ve demokratik geçmesi gereken bu seçimlere bu kadar müdahale edilmesi neyin düşmanlığıdır? Çanakkale Kent Konseyi seçimlerinde usulsüzlük yapan zihniyet ile farkınız nedir? Orada yapılan dikta rejimini neden burada uyguluyorsunuz? FETÖ ve PKK’nın yapamadığı ayrışmayı bizleri taraf yaparak siz mi yapmaya çalışıyorsunuz? Dün hakkı olmayan kişiler nasıl ki FETÖ yüzünden hak etmedikleri yere geldiyse, bu gün haksız şekilde görev alan bu kişilerin ileride 15 Temmuz gibi bir girişimde bulunmayacağını nereden bileceğiz?
 
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE DEĞİL AMA ADALETE GÜVENİYORUZ
 
Öğrenciler açıklamalarının sonunda ise; iddialarının kanıtlarının ellerinde olduğunu belirterek, öğrenci seçimlerinin tekrar edilmesi ve öğrencileri baskı altına alan kişi ve öğretim görevlilerini yargıya şikayet edeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandılar; “İçinde bulunduğumuz bu mübarek günde üniversitemiz yönetimine bu yaptıkları için hakkımızı helal etmiyoruz. Üniversite yönetimine değil ama Yüce Türk adaletine güveniyoruz. Bu usulsüz ve kanun tanımaz davranışlar yine eski FETÖ döneminden kalma algı ve anlayış tarzları devletimizin üst düzey genel başkanlarından Cumhurbaşkanımıza kadar ispatları ve belgeleriyle ulaştırılacaktır. Kimlere ne vaat veriyorsanız verin, nasıl tehdit ediyorsanız edin, bizler ÇOMÜ öğrencileri olarak bu güne kadar hiçbir terör örgütünden yılmadık. Sizin baskılarınız da bizi yıldıramayacaktır.”

canakkaleaynalipazar.com

 

 

 

 

çanakkale haber çomü
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki