Advert

GESTAŞ Dolar üzerinden kiraladığı gemiler nedeniyle günlük 20-25 bin dolar zarar ediyor iddiası..

GESTAŞ’ın kiraladığı gemiler için günlük 20-25 Bin Dolar zarara uğratıldığını iddia eden MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer sert eleştirilerde bulunarak; “Beni dikkate almıyorsanız hiç olmazsa Sayın Cumhurbaşkanını dinleyin” çağrısında bulundu.

GESTAŞ Dolar üzerinden kiraladığı gemiler nedeniyle günlük 20-25 bin dolar zarar ediyor iddiası..
GESTAŞ Dolar üzerinden kiraladığı gemiler nedeniyle günlük 20-25 bin dolar zarar ediyor iddiası.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4590 kez okundu.
Advert Advert

Türkiye’de Döviz kurlarında aşırı oynama nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Türk Halkı elindeki dolarları bozdurmaya başlamıştı. Dolar’a karşı Türk Lirası kampanyası tüm Türkiye’de devam ederken; MHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Recep Cahit Özer; Dolar kuru üzerinden GESTAŞ’ın zarara uğratıldığını iddia ederek Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı göreve çağırdı. Özer, GESTAŞ’ın dolar üzerinden kiraladığı gemiler nedeniyle uğradığı zararın günlük 20-25 bin doları bulduğunu söyledi.
 
Recep Cahit Özer GESTAŞ’ın faal olan kiralık sadece 5 gemi için günlük 20.000-25.000 dolar civarında kira ücreti ödediğini belirterek; “Yüzde 99.99'u özel idareye ait olan GESTAŞ'ı Türk Lirası kullanmaya davet ediyorum. Anlaşma olduğu tarihte dolar kuru 2.15'ti veya 2.35'ti. Türk lirasını da buna göre sabitleyin. Döviz kurlarının rekor seviyelerinde yükselmesinden dolayı Gestaş'ın zararını düşünebiliyor musunuz? Burada en büyük görev Sayın Çanakkale Valimize düşüyor. Daha fazla zarar etmemek için kiraladığınız gemilerin sahiplerini çağırın masaya. Bunu dikkate almaz ve bildiğinizi okumaya ve yapmaya devam ederseniz ben de Gestaş’ı göz göre göre zarara uğrattığınızı kabul edecek ve yargıya başvuracağım. Çünkü bunu yapmadığınız her gün, her saat Çanakkale'nin parası birilerinin cebine giriyor ve sizler müdahale etmiyorsunuz” dedi.
 

KİRALIK GEMİLERE DOLAR ÜZERİNDEN ÖDEME
 Çanakkale Deniz Ulaşımında tekel olan GESTAŞ, ihtiyaç durumlarında geçici olarak gemi kiralamakla birlikte anlaşmalar gereği sabit olarak hizmet veren 5 adet kiralık gemisi bulunuyor. Gemilerin 10 yıllığına dolar üzerinden GESTAŞ’a kiralandığı belirtiliyor.

Kaynak-canakkaleaynalıpazar.com

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..