Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Doktoruma Dokunma!

Kimi zaman övülen, kimi zaman eleştirilen sağlık sisteminde kuralları adilce herkese uygulamak zorunda olan doktor her zaman mağdur. Saldırı, şiddet, hakaret Çanakkale’de sağlık camiasını adeta canından bezdirdi. O olaylardan biri daha sadece ve sadece kuralı uygulayan doktor ile siyasi kimlikli kadın hastası arasında yaşandı.

Doktoruma Dokunma!
Doktoruma Dokunma! Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4510 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
“BEN AK PARTİ AYVACIK KADIN KOLLARI BAŞKANIYIM”
 
Çanakkale'de, hastane aciline gelerek beyin MR’ı çektirmek isteyen bir kadın hasta, çektiremeyeceğini söyleyen nöbetçi doktoru iddiaya göre tehdit etti. Ayvacık Ak Parti  Kadın Kolları Başkanı olduğunu söyleyen Handan Gençtepe ile nöbetçi doktor Yakup Taş arasında MR tartışması yaşandı. Acile gelen Gençtepe, beyin MR’ı çektirmek istedi. Doktor Taş, prosedüre göre acil serviste beyin MR’ı çektirilemeyeceğini, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığını söylemesi üzerine Gençtepe, iddiaya göre “Ben Ayvacık kadın kolları başkanıyım.” diyerek sesini yükseltti.
 
DOKTOR YAKUP TAŞ KONUYU MAHKEMEYE TAŞIYOR
 
Kadın Kolları başkanı olmasının bir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyen Dr. Taş’ı tehdit ettiği iddia edilen Gençtepe, “Seninle uğraşacağım. Sen benim kim olduğumu bilmiyorsun” dedi. Kadın hastanın bir kaç arama yapmasının ardından AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Saime Çetin Aydoğan da acile gelerek olaya müdahil oldu. Tehdit ve hakaretten dolayı hasta hakkında tutanak tutan Dr. Taş, konuyu mahkemeye taşıyacağını ifade etti. Diğer yandan, parti içinde de, kamuoyunda da tartışmaya neden olan olay sonrası gelişmelerin yaşanması bekleniyor.
 
Kaynak-canakkaleaynalipazar.com
çanakkale haber doktor hastane
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki