.
park onyedi evleri

Çanakkale'de 41.642 kişinin vergi borcu yapılandırıldı...

İl Defterdarı Mustafa IŞIK, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun çerçevesinde Çanakkale İli genelinde yapılan başvurular ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.
Bu haber 2016-11-28 17:51:24 eklenmiş ve 719 kez görüntülenmiştir.
Çanakkale'de 41.642 kişinin vergi borcu yapılandırıldı...
İl Defterdarı Mustafa IŞIK, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun çerçevesinde Çanakkale İli genelinde yapılan başvurular ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. 
 
Bilindiği üzere Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 sayılı Kanun 19/08/2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Söz konusu Kanunla, kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar, işletmelerdeki emtia, makine, teçhizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkânı, kasa ve ortaklardan alacaklar hesabının cezasız ve faizsiz düzeltilmesi, ihtilaf aşamasındaki borçların sulh yoluyla sonlandırılması, yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların vergisiz ve ayrıcalıklı imkânlarla milli ekonomiye kazandırılması, beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi ile 6552 sayılı Kanun kapsamında devam eden borçların yeniden yapılandırılması imkânları getirilmişti. 
 
Kanun kapsamında getirilen kolaylıklardan yararlanmak üzere son başvuru tarihi olan 25 Kasım’a kadar Çanakkale ilinde çok sayıda mükellefin başvuru yaptığını belirten Defterdar Mustafa IŞIK öncelikle Çanakkaleli mükelleflere gösterdikleri ilgiden ve Çanakkale Defterdarlığı personeline de bu süreçteki özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti. 
 
Defterdar IŞIK yaptığı açıklamada 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun çerçevesinde Çanakkale ili genelinde 41.642 başvuru yapıldığını, bu başvurularla 307.278.940,34 TL vergi borcunun yapılandırıldığını belirtti. IŞIK, toplam 3.120 mükellefin matrah artırımına giderek 41.240.942,60 TL’nin  bu kapsamda kayıtlara geçtiğini ifade etti. 6736 Sayılı Kanun kapsamında (matrah artırımı hariç) 28.11.2016 tarihi itibariyle yapılandırılan alacağın 13.424.302.19 TL’sinin tahsil edildiğini söyleyen Defterdar IŞIK, yapılandırılan toplam alacağın %5’inin tahsil edildiğini belirtti. 
 
Yapılandırılan borçların ilk taksitinin ya da peşin ödenmesi için son tarihin 30 Kasım olduğunu da hatırlatan IŞIK, yapılandırmanın bozulmaması için mükelleflerin bu tarihe kadar gereken tutarı ödemeleri gerektiğini de ifade etti. 
ETİKETLER : çanakkale haber borç yapılandırma
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Çanakkale Haber|Çanakkale|Son Dakika|
© Copyright 2013 Çanakkale'nin Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi