newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Çanakkale 'Sağlıklı Yaşam Parkı'na kavuşuyor..

Çanakkale Belediyesi’nin önemli projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmalarında sona gelindi Proje tamamlandığında, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda kentlilerimizin keyifle spor yapabileceği bir alan kente kazandırılmış olacak…

Çanakkale 'Sağlıklı Yaşam Parkı'na kavuşuyor..
Çanakkale 'Sağlıklı Yaşam Parkı'na kavuşuyor.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2837 kez okundu.
Çanakkale Belediyesi’nin önemli projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmaları hızla ilerliyor. Proje tamamlandığında, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda kentlilerimizin keyifle spor yapabileceği bir alan kente kazandırılmış olacak…
Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 11 bin metrekarelik alan içerisinde 953 metrekare kapalı alan ile birlikte projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı, kentlilerimizin hem açık hem de kapalı alanda spor yapabilmelerine olanak sağlayacak. Projede, sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk ve engelli spor alanları bulunacak.
Spor alanları büyük ölçüde açık alan olarak hazırlanırken, sentetik buz pistinin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için üzerine yarı kapalı asma germe sistem planlandı.
Proje alanı içinde bulunan hizmet binasının zemin katında sahalarla ilişkili olarak kafeterya mekânı, soyunma odaları ve idari ofisler bulunurken, 1. Kat içerisinde fitness salonu, dinlenme alanı ve soyunma odaları yer alacak.
Çok sayıda sportif faaliyete hizmet edecek şekilde projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı’nda her yaştan kentlimiz, hem spor yapabilecek hem de sosyal bir mekân olarak buradan yararlanabilecek. 
 
Yapım faaliyetleri tamamlanma aşamasına gelen Sağlıklı Yaşam Parkı’nın önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor.
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 yaralı
Kontrolden çıkan otomobil takla attı: 1 yaralı
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..