Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇOMÜ’de bisiklet dağıtım töreni gerçekleşti...

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıklı yaşamı desteklemek için dağıttığı 300 bin bisiklet projesi kapsamında 80 adet bisiklet, ÇOMÜ Yerleşkelerinde belirlenen yerlerin yetkililerine teslim edildi.ö

ÇOMÜ’de bisiklet dağıtım töreni gerçekleşti...
ÇOMÜ’de bisiklet dağıtım töreni gerçekleşti... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2062 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Üniversite öğrencilerinin ve üniversite personelinin kullanımına sunulacak bisikletlerin dağıtım törenine Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Prof. Dr. Mirza Tokpunar’ın yanı sıra birimlerin yetkili amirleri katıldı.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları ifade etti: 
“Sağlık Bakanlığının 300 bin bisiklet dağıtma projesinde üniversitemize 80 adet bisiklet tahsis edildi. Bugün bu bisikletleri birim yetkililerine teslim etmek için toplandık. Bu planlama bağlamında sadece merkez kampüsü değil Dardanos, İlahiyat Fakültesi Kampüsü, ilçeler ve adada bulunan okullarımızı da düşündük. Her bir yerleşkemize yaklaşık 4 adet bisiklet teslim ediyoruz. Bu bisikletler sadece öğrencilerimizin değil, hocalarımızın da kullanımına açık olacak.
Öğrencilerimizin spor alışkanlıkları kazanması ve sağlıklı yaşam sürdürmesi adına önemli bir adım atmış oluyoruz. ÇOMÜ yönetimi olarak kampüslerimizdeki spor alanlarını geliştirmek gibi projelerimiz var. Bu projeler için çalışırken atılan bu adımın önemli olduğunu düşünüyorum ve spor adına gerçekleştirilen her türlü faaliyet ve projeden heyecan duyuyorum. Çünkü gençlerimizi spora yönlendirebilirsek, başarı oranlarının artacağına inanıyorum. Sağlıklı yaşam ve spor kültürünün oluşması adına yaptığımız bu çalışmalar devam edecek ve ÇOMÜ’lü öğrenciler sporla yaşayan kampüslerin öğrencileri olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 
Prof. Dr. Yücel Acer’in konuşmalarının ardından bisikletler teslim tutanaklarıyla birlikte ilgili birim amirlerine teslim edildi. 
çomü çanakkale haber bisiklet
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki