anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Gelibolu Vakfı Başkanı’ndan Şok Açıklamalar!..

Gelibolu Vakfı Başkanı Yusuf Acar, AK Parti Grup Başkan vekili Bülent Turan, Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, AK Parti Milletvekili Ayhan Gider ve GESTAŞ ile ilgili olarak Sosyal medya üzerinden şok açıklamalarda bulundu. GESTAŞ’ın Gelibolu’nun 10 Km dışına yapılacak iskele ile Gelibolu Belediyesi’nin zarar ettirileceğini savunan Yusuf Acar, Bülent Turan, Ayhan Gider, Mustafa Özacar ve Gestaş’ın halka hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Gelibolu Vakfı Başkanı’ndan Şok Açıklamalar!..
Gelibolu Vakfı Başkanı’ndan Şok Açıklamalar!.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5961 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Gelibolu Vakfı Başkanı Yusuf Acar,sosyal medya hesabından Çanakkale’de gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Yusuf Acar’ın yaptığı açıklamaların hedefinde ise; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, GESTAŞ yetkilileri ve Gelibolu’nun CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Özacar vardı. Turan, Gider ile GESTAŞ yöneticilerinin Gelibolu halkı ve belediyesinin çıkarlarına aykırı kararlar alarak, bu kararları hayata geçirdiğini ifade eden Gelibolu Vakfı Başkanı Yusuf Acar, Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ında Gelibolu halkı ve belediyesinin çıkarlarını yeterince iyi savunamamakla suçladı. Gelibolu Vakfı Başkanı Yusuf Acar sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarında takipçileri ile şunları paylaştı;
 
“Gestaş ticaret hukukuna tabi özel bir şirket. Gelibolu'daki, Çanakkale'deki diğer şirketlerden hemen hemen hiç bir farkı yok. Fark kabul edeceksek; bizim vergilerimizle kurulan denizcilik işletmelerinden yine bizim vergilerimizle ve bizim seçtiğimiz temsilcilerle yönetilen İl Özel İdaresine devredilmiş bir kurum yani sahibi siz, biz, hepimiziz. Tabii şimdilik. Çünkü çok uzun zamandan beri özelleştirilmesi gündemde.
 
“KAR ETTİĞİNİ AÇIKLIYOR AMA NEDEN ZARAR ETTİĞİNİ AÇIKLAMIYOR!”
 
2015 yılı rakamları ile Türkiye'deki insanların 1/9'unu, binek araçların 1/5'ini, ağır vasıtaların 1/3'ünü her yıl taşıdığını iddia eden şirket, kurulduğundan beri ilk kez bu yıl az da olsa kar etti ( konu bu olmadığı için spekülasyon yaratmamak için neden zarar ettiğini yazmıyorum, aranızda merak eden olursa gelir bana sorar).
 
Gestaş havasını attığı 2,4 Milyon binek aracın büyük kısmını, 1,4 Milyon ağır vasıtanın tamamını üzerinden geçirdiği Gelibolu ile uzun zamandır oyun oynuyor. 4 yıl önce imzaladığı sözleşmeyi, önce hamilerinin yardımı ile sonra da şartlardan şikâyet edip yavaş yavaş unutturarak şimdi Gelibolu'nun 10 km uzağında bir bölgeye iskeleye yapmaya kalkıyor.
 
“TURAN, GİDER, ÖZACAR VE BÜROKRATLARI MECBURDUR”
 
Öncelikle o protokolün altında imzası olan Ayhan Gider, Çanakkale'de iktidarın her şeyini belirleyen Bülent Turan, Gelibolu'nun menfaatlerini koruduğunu her fırsatta dile getiren ama yıllık nerdeyse 5 Milyon TL'nin göz göre göre elden gitmesi karşısında sesini yeterince duymadığımız Mustafa Özacar ve kentin bürokratları, siyasi parti başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ile diğerlerinin bu kentte yaşayan herkese açıklama yapma mecburiyetleri var.
 
“GESTAŞ PARAYI GELİBOLU VE LAPSEKİ’DEN KAZANIRKEN..”
 
Madem geçiş bedelleri üzerinden %14,75 Gelibolu'nun payı (Lâpseki’ye %15,25 ödüyorlardı) fazlaydı neden o sözleşmeye imza attınız. Neden yıllardır bu kentte yaşayan herkese Kore Kahramanlar Caddesi ve İskeledeki trafik rezilliğini yaşattınız? Neden üzerinden geçen milyonlarca insanın Gelibolu diye trafikte saatlerce geçirdiği sinir bozucu karmaşayı tanımasına izin verdiniz? Gestaş parayı Gelibolu ve Lâpseki’den kazanırken Çanakkale, Eceabat ve Lâpseki’ye dünyanın yatırımını yaparken zarar etmiyordu da iş Gelibolu'ya iskele yaparken üstelik yatırdığı parayı da zaman içinde geri alacakken mi zarar etmeye başladı. Gestaş bu haliyle Gelibolu halkına vereceği bu paranın çok daha azını özel bir firmaya vererek sonradan özelleştirilirse bundan karlı çıkan sadece Gestaş'ın yeni sahibi olmayacak mı?
 
“GELİBOLU BELEDİYESİ SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN”
 
Gestaş'ın ilan ettiği araç geçiş sayıları üzerinden nasıl hesap yapılırsa yapılsın yılda en az 5 Milyon TL'lik bedel (daha azını veriyorsa Gelibolu Belediyesi hemen savcılığa suç duyurusunda bulunsun bence) geçen yılki gelir bütçesi 31 Milyon TL olarak gerçekleşmiş Gelibolu Belediye'si için çok önemli bir rakamdır. Karşılaştırma için şöyle bir örnek vereyim; kentin girişindeki döner kavşağın yenilenmesi aşağı yukarı 150 Bin TL'ye mal olacak. Yani sadece Gestaş'tan gelen parayla her yıl 35 tane döner kavşak yapılır. Böyle bir kaynağı sırf siyasi karşıtlık üzerinden Gelibolu'dan gitmesine sevinen ve destekleyenler Gelibolu'ya ihanet ediyorlar. Belediye bugün bir partide yarın başka bir partide olabilir. Belediye başkanı bugün Ahmet olur yarın Mehmet. Gelibolu'da yaşayan herkes bu kentin menfaatlerini savunmak, pazarlıklarda Gelibolu'nun tarafını tutmak zorundadır. Bu veya benzer bir konuda suçu, kusuru ya da eksiği olanlar varsa tabii ki tartışılmalıdır ancak şimdi değil. Böyle bir konuda "ama" ile başlayan her cümle Gelibolu'nun bundan sonra yapacağı her yolu, kaldırımı, parkı, bahçeyi ve her türlü yatırımı azaltmaya yarar.
 
“MOTORCULAR BASKI VEYA AVANTALARLA GESTAŞ’A UYARSA..”
 
Motorcular gerek siyasi ortam gerekse baskı ya da geçici avantajlarla Gestaş’a uymaya kalkarlarsa yok olmaya mecburdurlar. Zaten Gestaş Kilitbahir'de yaptığı gibi uygun zamanı denk getirip motorcuları boğmak için fırsat kollamaktadırlar. Tüm bunlara rağmen Gestaş geri adım atmayacaksa Gelibolu Belediyesi, var olan motorcular ile acilen bir araya gelerek yapacakları çalışmalar ile Gestaş'ın yeni iskelesini işlevsiz hale getirmelidir. Bazılarının kolayca inanacağı İl Trafik Kurulu kararı ile ağır vasıtaların Gestaş iskelesine yönlendirmesi ihtimali kanunen altı boş bir yöntemdir. Gerekirse bu konuda hukuk mücadelesi sonuna kadar verilir. Zaten boğaz geçişi konusunda alışkanlık Gelibolu üzerindedir. Motorcular ve Belediye yeterince çalışırsa Gestaş çok değil 6 ay sonra dönmek zorunda kalır. O zaman da Gestaş'ın dönmesi onların bugün yaptıkları kurnazlığı ödetircesine elden geldiğince zorlaştırılmalıdır.
 
“TURAN VE GİDER GELİBOLU SOKAKLARINDA DOLAŞMAMALIDIR”
 
Gelibolu'nun yıllık 5 Milyon TL'sinin Gelibolu halkından alınıp özel şirketlere aktarılmasına aracılık yapan ya da en azından göz yuman milletvekilleri Bülent Turan ve Ayhan Gider bu durum gerçekleşirse bence Gelibolu sokaklarında dolaşmamalıdır. Bu konuda gelişmeleri kamuoyuna yeterince aktarmayan, kentin dinamiklerini Gelibolu menfaatine harekete geçirmeyi beceremeyen Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile kentin bürokratları, siyasi parti temsilcileri ve İl Genel Meclisi üyeleri de hepimizi aydınlatmak zorundadır.
 
Aynalı Pazar
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Bölge Trafik Kavşağında Düzenleme Çalışması Yapılacak
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...
Odun yüklü kamyon şarampole devrildi sürücü yaralandı...