newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor..

Gelibolu İlçesi'nde, 170 milyon liralık Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle, 12 bin hektar alan sulama imkanına kavuşacak.

Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor..
Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1578 kez okundu.
Advert
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan hem Evreşe Kavak Ovası sulamasını hem de tarım da atılacak yeni adımları değerlendirdi. Turan, "184 ova özel koruma altına alınacak. Tarım ürünlerinde çeşitlilik artacak, et tüketiminde ithalat azalacak. 2023 yılına kadar 7 milyon hektar tarım arazisinin toplulaştırması yapılacak. Mazotun yarısını devlet karşılayacak" dedi.
 
Çanakkale'nin yatırımları çekmeyi sürdürdüğünü belirten Turan, "Gelibolu Gökbüet Projesi Kapsamında Evreşe Kavak Ovası sulaması için daha önce tamamlanan ihale sürecinin ardından firmaya yer teslimi yapıldı. Firma gerekli incelemelere başladı. 170 milyon TL'lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanıyla karşılaşacak. Bereketli topraklar suya kavuşacak. Çanakkale'mize hak ettiği yatırımları kazandırmak için çalışıyoruz. Çanakkale sanayisi olduğu kadar turizmi, tarımıyla da ön planda. Tarımda dev adımlar atılıyor. Ürün bazlı teşvik sistemi, ovaların suya kavuşması, tarım alanlarının korunması yönünde çalışmalar tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'yi de bir adım öne taşıyacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun" diye konuştu.
 
Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)
çanakkale sulama çiftçi
anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 ölü 1 yaralı
Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 ölü 1 yaralı
116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay'dan 'Başsavcıya Hoş geldin Ziyareti
116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay'dan 'Başsavcıya Hoş geldin Ziyareti