Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor..

Gelibolu İlçesi'nde, 170 milyon liralık Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle, 12 bin hektar alan sulama imkanına kavuşacak.

Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor..
Çftçiye Müjde!..Gelibolu'da 12 bin hektar alan suyla Buluşuyor.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1839 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan hem Evreşe Kavak Ovası sulamasını hem de tarım da atılacak yeni adımları değerlendirdi. Turan, "184 ova özel koruma altına alınacak. Tarım ürünlerinde çeşitlilik artacak, et tüketiminde ithalat azalacak. 2023 yılına kadar 7 milyon hektar tarım arazisinin toplulaştırması yapılacak. Mazotun yarısını devlet karşılayacak" dedi.
 
Çanakkale'nin yatırımları çekmeyi sürdürdüğünü belirten Turan, "Gelibolu Gökbüet Projesi Kapsamında Evreşe Kavak Ovası sulaması için daha önce tamamlanan ihale sürecinin ardından firmaya yer teslimi yapıldı. Firma gerekli incelemelere başladı. 170 milyon TL'lik dev Evreşe Kavak Ovası Sulaması projesiyle 12 bin hektar alan sulama imkanıyla karşılaşacak. Bereketli topraklar suya kavuşacak. Çanakkale'mize hak ettiği yatırımları kazandırmak için çalışıyoruz. Çanakkale sanayisi olduğu kadar turizmi, tarımıyla da ön planda. Tarımda dev adımlar atılıyor. Ürün bazlı teşvik sistemi, ovaların suya kavuşması, tarım alanlarının korunması yönünde çalışmalar tüm Türkiye'de olduğu gibi Çanakkale'yi de bir adım öne taşıyacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun" diye konuştu.
 
Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)
çanakkale sulama çiftçi
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..