Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Şehitlik isteyen AKP'li Boynukalın'a ince ayar:'Bedelli askerlik yapmışsın!'

AKP'li Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'a eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın Twitter üzerinden verdiği askerlik yanıtı sosyal medyada olay oldu.

Şehitlik isteyen AKP'li Boynukalın'a ince ayar:'Bedelli askerlik yapmışsın!'
Şehitlik isteyen AKP'li Boynukalın'a ince ayar:'Bedelli askerlik yapmışsın!' Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1951 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Şehit edebiyatı yapan AKP'li Boynukalın, eski AKP Milletvekilinin hışmına uğradı.

Hürriyet gazetesine yapılan baskını yönettikten sonra önce vekil sonra bakan yardımcısı yapılan AKP'li Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'a eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın Twitter üzerinden verdeği askerlik yanıtı sosyal medyanın gündeminde.

AKP'li Abdurrahim Boynukalın, Twitter üzerinden "Rabbim bize de nasip etsin. Şehit olalım, göçelim bu diyarlardan. Dünya yaşanılacak yer değil" ifadelerini paylaştı.

boynukalin.jpg

Bunun üzerine AKP'li eski vekillerden Feyzi İşbaran da Boynukalın'a bedelli askerlik yaptığını hatırlattı. İşbaşaran, "Parayla şehitlik olur mu? 9 Şubat 2015'te 18 bin TL Verip bedelli askerlik yapmışsın. Sende zerre kadar utanma olsa, 18 Bin TL İle bedelli askerlik yapıp 'Allah bize şehitlik nasip etsin' demezsin! UTANMAZ !" diye yazdı

f-001.jpg

Buna yanıt veren Boynukalın da "Tekrar ediyorum Allah bize görev başında şehadet nasip etsin. Peki siz o twitleri tekrar edebilecek misiniz korkak. Evet bedelli askerlik yaptım. Bunda utanılacak bir şey görmüyorum. Şehitliği istemekle bunun ne alakası var ve size ne?"sözlerini paylaşmak zorunda kaldı.

ab-002.jpg

FETÖ'YÜ VE PKK'YI DA ÖVMÜŞTÜ

Vaziyet, 15 Temmuz'dan sonra Boynukalın'ın marifetlerini gündeme getirmişti. İşte o haberimiz:

Türkiye, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'ın adını ilk olarak 2014'te duydu. Boynukalın, 25 Eylül 2014'te AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı oldu. Ancak Boynukalın asıl sıçramayı, 6 Eylül 2015 tarihinde Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen saldırıda yaptı. Saldırgan grupla beraber hareket eden Boynukalın, savcılığa verdiği ifadede "Demokratik hakkını kullanmaya gittiğini" söyledi. Bu da yetmezmiş gibi, Hürriyet Gazetesi'ne attığı tweette de kendince ilginç ifadeler kullandı. 'ÇÖZÜM' SÜRECİ'NDE TERÖRİST BAŞINA 'İLKELİ' DEMİŞTİ

Abdurrahim Boynukalın'ın vukuatları bunlarla da sınırlı değil. Türkiye'de çözüm süreci henüz revaçtayken kendisinin attığı tweetler, daha önce de çok tarışmaya sebep olmuştu. Hatta Boynukalın'ın attığı tweetler bugün atılsa, kendisi muhtemelen "Terör örgütü propagandası yapmak, terör örgütünü övmek" gibi suçlardan yargılanacaktı. Attığı tweetlerde terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ı açık bir şekilde öven Boynukalın, bununla da yetinmeyerek Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ediyor ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne de saldırıyor. Abdurrahim Boynukalın'ın askerliğini 'bedelli' olarak yaptığı da biliniyor.
FETÖ'YÜ ÖVEN YAZILAR YAZDI, "GURBET BİTSİN!" DEDİ!

Abdurrahim Boynukalın'la ilgili en can alıcı nokta ise FETÖ lideri Fethullah Gülen'le ilgili paylaşımları. Boynukalın, henüz toy bir delikanlıyken Milat Gazetesi'nde yazıyordu. Milat Gazetesi'nde bir yazısında kullandığı başlık ise çarpıcı: "Gurbet bitsin!, Gülen Hocaefendi ve Bülent Yıldırım" Ancak Boynukalın işini sağlama almış ve gazetedeki yazısını arşivden kaldırmış. Buna rağmen Twitter'da yapılan paylaşımlar hala yerinde duruyor.


GÜLEN'İN KİTAPLARINI TAVSİYE ETTİLER

Tabiki Boynukalın'ın marifleri burada da bitmiyor. Hatta burada işin içine Cumhurbaşkanı danışmanlarından Mustafa Varank da dahil oluyor. Bilindiği gibi 15 Temmuz darbe girişiminde Mustafa Varank'ın kardeşi Prof. Dr. İlhan Varank da FETÖ'cü teröristler tarafından katledilmişti. Ancak Varank'ın 18 Ekim 2013 tarihinde attığı tweet, son derece üzücü duruyor. Varank'ın tweetinde FETÖ'cü gazeteci Mahir Zeynalov ile FETÖ ile mücadele ettiğini iddia eden Merve Şebnem Oruç ile Abdurrahim Boynukalın bulunuyor. Ve bu isimler hep birlikte, FETÖ lideri Fethullah Gülen'in fiili ve kavli dua ile ilgili görüşlerinin mutlaka okunması gerektiğinde anlaşıyorlar. Buradan anlaşılıyor ki, maalesef bu isimlerin hepsi Fethullah Gülen'in kitaplarını okumuşlar.  

VAZİYET ÖZEL

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki