Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Fetöcü Değil; Fotocuyum..

31 Ekim 2016 tarihinde eski ÇOMÜ Rektörü Ali Akdemir’in FETÖ’cü suçlamasıyla nedeniyle KOM Şubede ifade veren Aynalı Pazar Gazetesi İmtiyaz sahibi Gazeteci Murat Kıray dün açılışı gerçekleşen sergide “Ben Fetöcü değil, fotocuyum. Çok derine inersek; Atatürkçüyüz” dedi.

Fetöcü Değil; Fotocuyum..
Fetöcü Değil; Fotocuyum.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2820 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Atatürk Çanakkale’de sergisinin açılış töreninde konuşma yapan Gazeteci Murat Kıray, ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve başından geçen bir olayı sanatseverler ile paylaşarak bu zor günleri Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sahip çıkarak atlatılabileceğini söyledi. Kıray; “Çok enteresan günlerden geçiyor ülkemiz. Çok moda bir deyim ile ‘At izi it izine karıştı’. Böyle bir kaosun yaşandığı günlerde sahip çıkacağımız, sarılacağımız iki tane değer var. Birisi Cumhuriyet, diğeri ise Atatürk’tür. Bir gazeteci olarak yaşadıklarım var. Bir de fotoğraf, sanat ve tarih ile ilgileniyorum. 10 gün önce KOM şubeden çağırıldım. Hakkımda bir şikâyet varmış; FETÖ’cüymüşüm ben. Bir karışıklık olması lazım dedim; ben FETÖ’cü değil Fotocuyum. Ben FETÖ’cü değil, fotocuyum burada da bunun bir sergisi var. Eski ÇOMÜ rektörü Sedat Laçiner hakkımda 14 dava açmış bir isimdir. Şu an kendisi FETÖ suçundan dolayı cezaevinde. Yani böyle bir karışıklığın olduğu dönemde ben Fotocu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu da bizim sergimiz. Çok derine inersek; Atatürkçüyüz” dedi.
 
GAZETECİ MURAT KIRAY FETÖ SUÇLAMASI NEDENİYLE İFADE VERMİŞTİ
 
Paralel yapının Çanakkale’deki önde gelen ismi Sedat Laçiner’in rektörlüğü döneminde hakkında yazdığı yazılar nedeni ile 10’un üzerinde dava açtığı Aynalı Pazar Gazetesi İmtiyaz sahibi gazeteci Murat Kıray, 31 Ekim pazartesi günü Çanakkale Emniyeti KOM Şubesinde şüpheli sıfatı ile ifade verdi. ÇOMÜ Eski Rektörü Ali Akdemir’in şikâyeti sonrası Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı’nın açtığı soruşturma sonrasında FETÖ-PDY terör örgütü şüpheli olduğu iddiası ifade veren gazeteci Murat Kıray’ın geçmişte FETÖ’cü Rektör Sedat Laçiner ile yaşadığı hukuki problemler kamuoyunca biliniyordu. Buna rağmen Ali Akdemir’in direk Murat Kıray’ı hedef göstererek şikâyette bulunması kamuoyunda da şaşkınlık yarattı.
 
BENİM PARALELCİ OLMADIĞIMI…”
 
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü KOM Şubedeki ifadesinden sonra gazeteci Murat Kıray “ bu yapı ile geçmişte neredeyse tek başıma mücadele ettim. Zaman zaman iktidar partisi mensuplarının dahi eleştirilerini almıştım. Sedat Laçiner’in ÇÖMÜ’deki hukuksuz icraatlarını eleştirdiğim için 10’un üzerinde hakkımda dava açmıştı. Bu davaların tamamı savcılık tarafından soruşturmaya gerek görülmediği için ret edilmişti. Benim paralelci olmadığımı paralel yapının Çanakkale’deki tek yayın organı olan “Demokrat Çanakkale” internet sitesinde hakkımda yazılan yazılar ispat ediyor” dedi.
 
“BU KİŞİLERİ İKTİDAR PARTİSİNDE KORUYAN BİRİLERİ Mİ VAR?”
 
Bugün bu sitenin yazarlarının tamamının cezaevinde olduğunu ifade eden Gazeteci Kıray, “Bu yazarların sürekli saldırdığı bir isimdim. Cezaevinde olmayan bir tek isim ise Firuze Ateş’tir. Bu sitenin yazarları cezaevindeyken sitenin yöneticisiz olduğunu Savcılıkta verdiği ifadede itiraf eden. Sahte isimler ile yazıları yazdığını itiraf eden kişinin hakkında tek bir işlem yapılmamış düşündürücüdür. Bu kişiler 17 Aralık öncesi kentin yerel yönetimini hedef alırken, 17 Aralık sonrası milletvekili Mehmet Daniş’i hedef almışlardı. Sahte isimler ile yazanların bugün iktidar partisi saflarında boy göstermesi de düşündürücüdür. Bu kişileri iktidar partisinde koruyan birileri mi var? Bunları KOM şubedeki ifademde de söylemeye çalıştım” şeklinde konuştu.
 
GAZETECİ KIRAY İFADESİNDE NE DEDİ?
 
Gazeteci Kıray, hakkındaki şikâyetin de, dışarıda gezenlerinde ‘düşündürücü’ olduğunu vurguladığı anlatımını şöyle noktalandırdı “ Ben KOM şubesinde verdiğim ifadede, Ali Akdemir’in benim hakkımdaki suçlamasını seçimleri kaybetmiş olması nedeni ile söylediğini, iddialarının hiçbir dayanağı almadığını, onun hakkında hiçbir siyasi haber yapmadığımı fakat somut gelişmeleri haber yaptığımı söyledim.  Ben ÇOMÜ’nün kurulduğu günden buyana Çanakkale’de gazetecilik yapan bir kişiyim. Bugüne kadar tüm rektörleri eleştiren haberler yaptım. Yapmaya da devam ediyorum”
 
O YAPI AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET DANİŞ’E DE SALDIRMIŞTI
 
Diğer yandan, 3 dönem AK Parti Çanakkale Milletvekilliği yapan, şu an Tarım Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Daniş’e geçmişe dönüp bakıldığında FETÖ’cü site ve müstear isimlerle yazı yazanların eleştiri dozajını aşarak direkt olarak hedef aldığı bilinmesine rağmen, aynı ismin hem iktidar partisi AK Partisi içinde olmasına ve FETÖ suçlamasıyla tutuklanan Sedat Laçiner’e döneminde çok yakın olan ismin yeni rektöre de yakın olmasına bir anlam verilemiyor. Gazeteci Murat Kıray’ı FETÖ şüphelisi olarak şikayet eden eski Rektör Ali Akdemir’in aynı zamanda AK Parti eski milletvekili Mehmet Daniş’i de hedef alıp şikayet ettiği öğrenildi.
 
İLGİLİLER DE, KAMUOYU DA UNUTMAMALI!
 
Bir iddia, bir şikâyet ve Gazeteci Kıray’ın KOM Şube’deki ifadesi sonrasında yaptığı açıklama. Biraz geriye dönüp ‘unutulmaması’ gerekenlerin altını çizelim. ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner döneminde aynı düşünce yapısına sahip olmayanlar işsiz bırakıldı. Hatta ‘vicdan’ rafa kaldırıldı. Kanser hastası Güran Yahyaoğlu ile ilgili sahte raporla işten çıkarılma gerçekleşti. Çanakkale’de 2 bin kişinin katıldığı Laçiner ve uygulamalarını protesto eyleminde ‘Katil Laçiner’ diye slogan atıldı.
 
ASIL SORUMLULAR NEREDE?
 
FETÖ’nün yayın organı saldırılarına devam etti. Hedefe Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, sivil toplum örgütleri ve gazeteciler alındı. Çanakkale halkının ibretle izlediği o günlerde yaşananları anlık olarak kamuoyuna duyuran ve o yapı ile mücadele ettiğini açık seçik ifade eden Gazeteci Murat Kıray üstü kapalı tehditler aldı, ekonomik ve siyasi baskılara maruz kaldı. Gazeteci Murat Kıray bir şikâyet dilekçesi ile Çanakkale Emniyet Müdürlüğü KOM Şube’de ifadesini veriyor. Unutulmamalı ve sorulmalı “Asıl sorumlular nerede?”
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..