Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

İskele Meydanı'nın Adı Aynı Kalsın” Kampanyası

AK Parti Çanakkale İl Yönetiminin İskele Meydanı’nın adının 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi için başlattığı imza kampanyasına yanıt geldi. İnternet üzerinden oluşturulan kampanya ile İskele Meydanı’nın adının değiştirilmemesi için imza toplanmaya başlandı.

İskele Meydanı'nın Adı Aynı Kalsın” Kampanyası
İskele Meydanı'nın Adı Aynı Kalsın” Kampanyası Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3656 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert

2013 yılında Kent Konseyi tarafından yapılan halk oylaması ile ismi İskele Meydanı olarak tescil edilen meydan siyasi çekişme konusu olmaya devam ediyor. Askeri darbe girişimi sonrasında Türkiye’nin birçok yerinde meydanların isminin değiştirilmesi sonrasında AK Parti Çanakkale İl Yönetimi de girişimlerde bulundu. Belediye Meclisine önerge vererek İskele Meydanı’nın adının 15 Temmuz Şehitleri Demokrasi Meydanı girişiminde bulunmuşlardı. Yapılan meclis oylamasında isim değişikliği önerisi red olununca AK Parti İl Yönetimi bu sefer de İskele Meydanı’nda meydanın değiştirilmesi için imza toplamaya başladı.

 

“MEYDANIN ADINI İKTİDAR KAVGASIYLA DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR”

 

AK Parti’nin meydanın isminin değiştirilmesi için imza toplaması üzerine İnternet üzerinden de karşı bir kampanya başlatıldı. Çanakkale Belediye Başkanlığına ulaştırılmak üzere başlatılan “İskele Meydanı'nın Adı Aynı Kalsın” Kampanyasını internette açan vatandaş gerekçe olarak ise şu açıklamayı paylaştı; “AKP İskele Meydanı'nın adını iktidar kavgasıyla değiştirmeyi istiyor. Ama İskele Meydanı Ali İsmaillerin sıra arkadaşlarının, Berkin’in öğretmenlerinin, İş cinayetleri nedeni ile hayatını kaybedenlerin ailelerinin Meydanı’dır. Haziran isyanında, Soma'da, 10 Ekim'de yasın, öfkenin, isyanın meydanıdır.  İskele Meydanı'nda bir kez olsun bu atmosferde bulundu isen bir imza da sen ver.

“İskele Meydanı'nın Adı Aynı Kalsın” Kampanyasına destek olmak istiyorsanız: TIKLAYIN

 

 

canakkaleaynalıpazar

Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..