Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Bozcaada Kaymakamı görevden uzaklaştırıldı İddiası!

İçişleri Bakanlığı, FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 20 mülki idare amirinin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu. Bu karar kapsamında Bozcada kaymakamınında görevden alındığı iddia ediliyor

Bozcaada Kaymakamı görevden uzaklaştırıldı İddiası!
Bozcaada Kaymakamı görevden uzaklaştırıldı İddiası! Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2931 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, "FETÖ/ PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen, 20 mülki idare amiri görevden uzaklaştırılmıştır" denildi. Açığa alınan isimler arasında Çanakkale'den Bozcaada kaymakamı Abbas Yeşilkuşun da olduğu iddia ediliyor. 
 
Bozcada Kaymakamı Abbas Yeşilkuş kimdir
 
 28 Nisan 1981'de Adana'da doğdu. İlköğrenimini ve Lise eğitimini Adana'da tamamladı. Lisans eğitimini ise 2006 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde tamamladı. İki yıl kadar Maliye Bakanlığı İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Tuna Vergi Dairesinde Gelir Uzman Yardımcısı olarak, bir süre de Maliye Bakanlığı Kocaeli Defterdarlığında Milli Emlak Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Balıkesir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
 
Balıkesir ilinde Valilik stajını, Artvin ili Hopa ilçesinde Refiklik stajını, Muş ilinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra yurt dışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yıl süreyle Maryland- Towson Üniversitesinde İngilizce dil eğitimi aldı. Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. Bu dönemde ayrıca Washington Büyükelçiliğinde, Dışişleri Bakanlığı Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurtdışı dönüşü sonrasında İzmir ili Foça ilçesi ile Karabük ili Yenice ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Ardından Kaymakamlık kursuna katıldı ve kursu üstün başarı ile bitirdi.
 
Başmakçı Kaymakamlığının ardından 28/06/2015 tarih ve 2015/398 sayılı Müşterek Kararname ile Bozcaada ilçesine atanmış olup 02/08/2015 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır. İyi derecede İngilizce bilen Sayın Abbas Yeşilkuş, evli ve iki çocuk babasıdır.
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki
Çanakkale'de 'altın madeni' için ağaç katliamına tepki