Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çanakkale'de Turizm Konusunda İstihdam seferberliği...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan protokol ile Türkiye genelinde mesleki eğitim ve istihdam seferberliği başladı.

Çanakkale'de Turizm Konusunda İstihdam seferberliği...
Çanakkale'de Turizm Konusunda İstihdam seferberliği... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1918 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Bu kapsamda Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası ile yapılan protokol kapsamında Oda ve Borsa artık “İŞKUR Hizmet Noktası” olarak “Mesleki Danışmanlık Hizmeti” verebilecek. Konuya ilişkin Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Müdür Yardımcısı Mustafa Höke, Şef Aysel Eskici, ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver, ÇATOD Başkanı Kemal Pazarbaşı, Dernek Sayman Üyesi Aşkın Değirmenci ile Borsa Tescil Memuru Burcu Genç ve ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru yer aldı.  
 
İSTİHDAM ÇALIŞMASI YAPILACAK İLK SEKTÖR TURİZM 
oplantının ilk gündem maddesi Çanakkale’de turizm konusunda istihdam çalışması yapılması olarak belirlendi. Konuyla ilgili görüşleri alınmak üzere davet edilen sektör temsilcileri daha önce gerçekleştirilen uygulamalarda sorunlar yaşandığını belirterek, artık eğitim alacak ve işbaşı yapacak personel biz profesyoneller tarafından seçileceği için programın daha faydalı olabileceğini belirterek, çalışmaların turizm sektöründeki personel sıkıntısına çözüm olabileceğini söylediler.   ODA VE BORSALAR
 
İŞKUR HİZMET NOKTASI OLARAK DESTEK VERECEK  
Konuyla ilgili bilgi veren İŞKUR Müdür Ali Çalışkan; “Çanakkale’de faaliyet gösteren işletmeler istihdam ve istihdama yönelik eğitim taleplerini artık doğrudan oda ve borsamıza iletebilecek. Oda ve Borsamıza gelen talepler yapılan protokol gereği online sistem üzerinden Müdürlüğümüze iletilecek. Toplanan talepler doğrultusunda müdürlüğümüz tarafından istihdam ve eğitim taleplerini karşılayacak programlar uygulanacak. Programlar sonucunda hem çalışanlar hem de işverenler teşvikler ve desteklerden daha fazla yararlanma imkânına sahip olacak” dedi.  
 
Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
Çanakkale haber istihdam turizm
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır