deja vue çanakkale
Advert
Advert

Çanakkale'de turizm faaliyetleri tek elden yönetilecek

Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği toplantıda bir araya gelen turizm temsilcileri kentteki turizm faaliyetlerinin tek elden yönetilmesi için şirket kurulması çalışmalarını masaya yatırdı.

Çanakkale'de turizm faaliyetleri tek elden yönetilecek
Çanakkale'de turizm faaliyetleri tek elden yönetilecek Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1915 kez okundu.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) her hafta düzenlediği meslek grubu üyeleri ile yaptığı toplantıda 16 No'lu Meslek Komite Başkanı Kemal Pazarbaşı, Komite Üyesi Armağan Aydeğer ve turizm sektöründe faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile birlikte ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Bacak, İbrahim Gün ve Genel Sekreter Sema Sandal bir araya geldi. Turizme yönelik devlet desteklerinin kapsamının genişletilmesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından açıklanan destek programlarının, bölge turizminin rekabet gücünü arttırması amacıyla, sektörde faaliyet gösteren işletmelerin yenilenmesi ile Çanakkale'de yürütülen turizm faaliyetlerinin tek elden yönetilmesine yönelik şirket kurulması çalışmaları ele alındı.
 
ÇTSO tarafından yapılan turizm çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, "Yönetim Kurulu olarak Çanakkale'nin öncelikli sektörleri arasında yer alan turizm sektörünü önemsemekteyiz. Oda olarak bu kapsamda bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak ve turizmde rekabet gücümüzü ortaya çıkartacak projeler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Projelerimiz arasında, 5 farklı dilde 2D ve 3D olarak izlenebilen Çanakkale Tanıtım Filmi, Türkçe-İngilizce olarak hazırlanan Çanakkale Tuzim Haritası ve ÇTSO Su Ada sayılabilir. Çanakkale'yi turizmde çağ atlatacağını düşündüğümüz Yat Limanı ve Kruvaziyer Limanı çalışmalarında kimse bizim duyduğumuz heyecanı duymayıp bu vizyona sahip olmasa da bu projelerin takipçisi olmaya sonuna kadar devam edeceğiz" diye konuştu. Toplantıya katılan turizm sektör temsilcileri kendi branşlarında ilk kez böyle bir toplantı düzenlendiğini dile getirerek, bu sayede sağlanacak hiyerarşik bilgi akışıyla gerçekleştirilecek çalışmaların daha hızlı ve verimli bir şekilde neticelendirilebileceğini ifade etti.
 
Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)
çanakkale turizm haber
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade