Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çanakkale’de Buluştu

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından fonlanan ve İŞKUR’un operasyonel destekçisi olduğu “İşini Güneşe Dön” Projesi kapsamında Türkiye’de yeni kurulmaya başlayan Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri 15 Ekim'de Çanakkale'de bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çanakkale’de Buluştu
Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çanakkale’de Buluştu Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1537 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
2000’li yıllarda parlayan ve hızla yaygınlaşarak dünya enerji kaynakları arasında verimlilik ve kolay elde edilebilir olması ile kendine yer açan rüzgar ve güneş enerjisi gibi temiz enerji santralleri ülkemiz açısından da çok önemli. Zira Türkiye güneş ve rüzgar potansiyeli açısından oldukça verimli bir ülke ve Çanakkale son yıllarda kurulan yenilenebilir enerji santrallerinden de anlaşılacağı gibi, lider il olmaya aday. Kısa süre önce yapılan düzenlemelerle, yenilenebilir enerji kooperatifi kurmak isteyen topluluklar teşvik ediliyor. Şimdiden 10 kadar kooperatif kurulmuş durumda.  
 
 
6 aydır süren titiz bir çalışmanın sonucu olarak Çanakkale’de buluşan kooperatiflerin yanı sıra, toplantıya Çanakkale ili içinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifleri de iştirak etti.  Yenilenebilir Enerji alanında girişimlerde bulunan Nilüfer Belediyesi, Edremit Belediyesi, Denizli Bozkurt Belediyesi, Konya Hadim Belediyesi, Kepez Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi’nden Başkan ve Başkan Yardımcısı düzeyinde katılımın gerçekleştiği çalıştaya ayrıca, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nden Melih Toprak da katıldı. Toplantıda kooperatiflerin önündeki hukuki ve teknik engeller ile farklı kooperatiflerin birbirleriyle ve belediyelerle iş birliği olanakları tartışıldı ve çözüm önerileri ortaya kondu.
 
 
Toplantıda elde edilen bilgiler 26 Ekim’de Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün düzenleyeceği toplantı öncesi bir hazırlık niteliği taşıyor. Ülkemizde köklü bir gelenek olan kooperatifçiliğin yenilenebilir enerji ile olan birlikteliği, enerji kaynakları alanında rekabete yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.
Yeşil Düşünce Derneği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynakları çanakkale haber
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..