.
aktur inşaat
aktur inşaat
park onyedi evleri

Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çanakkale’de Buluştu

Yeşil Düşünce Derneği olarak yürüttüğümüz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından fonlanan ve İŞKUR’un operasyonel destekçisi olduğu “İşini Güneşe Dön” Projesi kapsamında Türkiye’de yeni kurulmaya başlayan Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri 15 Ekim'de Çanakkale'de bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.
Bu haber 2016-10-18 16:23:03 eklenmiş ve 708 kez görüntülenmiştir.
Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri Çanakkale’de Buluştu
2000’li yıllarda parlayan ve hızla yaygınlaşarak dünya enerji kaynakları arasında verimlilik ve kolay elde edilebilir olması ile kendine yer açan rüzgar ve güneş enerjisi gibi temiz enerji santralleri ülkemiz açısından da çok önemli. Zira Türkiye güneş ve rüzgar potansiyeli açısından oldukça verimli bir ülke ve Çanakkale son yıllarda kurulan yenilenebilir enerji santrallerinden de anlaşılacağı gibi, lider il olmaya aday. Kısa süre önce yapılan düzenlemelerle, yenilenebilir enerji kooperatifi kurmak isteyen topluluklar teşvik ediliyor. Şimdiden 10 kadar kooperatif kurulmuş durumda.  
 
 
6 aydır süren titiz bir çalışmanın sonucu olarak Çanakkale’de buluşan kooperatiflerin yanı sıra, toplantıya Çanakkale ili içinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifleri de iştirak etti.  Yenilenebilir Enerji alanında girişimlerde bulunan Nilüfer Belediyesi, Edremit Belediyesi, Denizli Bozkurt Belediyesi, Konya Hadim Belediyesi, Kepez Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi’nden Başkan ve Başkan Yardımcısı düzeyinde katılımın gerçekleştiği çalıştaya ayrıca, Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nden Melih Toprak da katıldı. Toplantıda kooperatiflerin önündeki hukuki ve teknik engeller ile farklı kooperatiflerin birbirleriyle ve belediyelerle iş birliği olanakları tartışıldı ve çözüm önerileri ortaya kondu.
 
 
Toplantıda elde edilen bilgiler 26 Ekim’de Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nün düzenleyeceği toplantı öncesi bir hazırlık niteliği taşıyor. Ülkemizde köklü bir gelenek olan kooperatifçiliğin yenilenebilir enerji ile olan birlikteliği, enerji kaynakları alanında rekabete yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.
ETİKETLER : Yeşil Düşünce Derneği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynakları çanakkale haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Çanakkale|Çanakkale Haber|Son Dakika|Çanakkale'nin Sesi
© Copyright 2013 Çanakkale'nin Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi